Kızlar daha mı zekidir yoksa daha mı çalışkandır?

Ama günümüzde böyle değil, kadınlar da okutuluyor. Ama neden hala dev şirketler, dünyayı yönetenler hala erkek?
Son 30 yıldır kadınlara değer veriliyor. Etkisini en az 20 yıl sonra görürüz muhtemelen. Tek tük çıkmaya başladı bile önemli makamlarda. Mesela Youtube CEO'su. Mesela AMD CEO'su. Ayrıca hala eşitsizlik var fazlası ile.

Neden cinsiyet ayrımcılığı yapayım ki? Bilgisayar, internet, elektrik, telefon, araba ve daha bir sürü şeyi erkekler icat etti. Kadınlar neyi icat etti?
Bunda eskiden kadınlara yeterince değer verilmeyip, okullarda okutulmamasının da etkisi var tabii.

Ama günümüzde böyle değil, kadınlar da okutuluyor. Ama neden hala dev şirketler, dünyayı yönetenler hala erkek?

Zaten son 20-30 yıldır Türkiye'de kadınlar düzgün eğitim görmeye başladı. Önceden teknoloji gelişmediği için kadınlar dünyayı tanıyamıyordu. Ama şimdi teknoloji gelişti ve kadınlar da hakkını aramaya başladı. Bence bunu önümüzdeki yüzyılda göreceğiz.

Kadınlar artık çoğu önemli makamlarda görev alıyor. Ayrıca hala tam olarak eğitim eşitliği sağlanabilmiş değil.
Almıyorlar demiyorum zaten. Ama dünyayı erkeklerin yönettiği de tartışılamaz bir gerçek bence. Zeki kadın yoktur demiyorum. Şu anda dünyayı yönetenlerin hepsi milyarder doğmadı. Tırnaklarıyla kazıyarak sıfırdan bu konuma gelenler de vardır aralarında. Kadınların ne eksiği var?
Sırf cinsiyetlerinden dolayı meslek sahibi olup, nafaka bile alabiliyorlar. Toplumda erkeklerden üstün tutuluyorlar.

Almıyorlar demiyorum zaten. Ama dünyayı erkeklerin yönettiği de tartışılamaz bir gerçek bence. Zeki kadın yoktur demiyorum. Şu anda dünyayı yönetenlerin hepsi milyarder doğmadı. Tırnaklarıyla kazıyarak sıfırdan bu konuma gelenler de vardır aralarında. Kadınların ne eksiği var?
Sırf cinsiyetlerinden dolayı meslek sahibi olup, nafaka bile alabiliyorlar. Toplumda erkeklerden üstün tutuluyorlar.
İnsanların doğasında zaten erkekler daha ön planda.
Kadınlar ise daha çok arka planda ama en az erkekler kadar önemli işler yapıyor.
Geçmişten günümüze kadar eğitim vb. konularda maalesef ki erkekler daha üstün tutulmuş. Bunun etkisi hala geçmedi.
Kadınların çok eksiği var, saymakla bitmez. Hele ki Türkiye'de.
Nafaka konusu ise bazen saçma olabiliyor.

Merhaba, ben 7. sınıf öğrencisiyim ve pazar günü tüm okulların ilk 10'unun geldiği bir denemeye girmiştim. Gördüğüm 50-60 kişiden 5-6 tane erkek gördüm. Ve son günlerde kızların yarışmalar vb. yerlerde önde olduklarını gördüm. Gittikçe kızların daha zeki veya çalışkan olduğunu düşünmeye başladım. Bu çalışkanlık kişisel bir şey ama neden kızlar daha fazla değil, katlarca daha fazla? Deneme sonucu geldiğinde 1. yine kız, 5.'ye kadar erkek yok. Bilmiyorum, son günlerde bunu daha fazla düşünmeye başladım nedense. Sizin fikirlerinizi merak ediyorum.
Kızlar genelde çalışkandır. Zeka kısmı ise genelde bana göre erkeklerdedir. Açıkçası kızlarla oldukça konuşan biriyim ve hiçbirinin zeka seviyesinin yüksek olduğu izlenimine kapılmadım biri hariç. Ama erkeklere geldiğimizde az çok bu izlenime kapıldım. Kızlar stabil ve çalışkan. Erkekler ise kararsız, değişken ama zeki oluyor. Hatta ekleyebileceğim çok güzel cümleler var ama konu dışına taşmayayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı