Klavye kullanmayı işe çevirmek

Hocam makale yazma, blog yazma vs. artık çok zor. ChatGPT veya bunun gibi yapay zekalar çıkınca herkes kolayca hallediyor.
Hocam benim yazılımcılık hayalim vardı o da mı suya düşüyor?

18 yaş sınırı var.

Çok büyük olmayan forumlar ya da bloglar yazar alımı yapıyor bazen. İmlâ kurallarına hakim olduğunu düşünüyorsan araştırabilirsin.
Anladım.

Pek de bir şey olmaz. Şu anda benim bildiğim ne kadar hızlı yazdığın değil ne yazdığındır. Tabii ki hızlı yazmak fayda ama ne yazıcaksın ki? Hem yaşınız küçük şu anda para kazanmanız zor. Kişisel görüşüm bu yönde.

Yazılım konusunda yapay zekanın daha çok yolu var. Bayağı bir süre daha insanların elinde o iş.

İnşallah. Aç kalmayalım ben HTML'e başladım da :D

Pek de bir şey olmaz. Şu anda benim bildiğim ne kadar hızlı yazdığın değil ne yazdığındır. Tabii ki hızlı yazmak fayda ama ne yazıcaksın ki? Hem yaşınız küçük şu anda para kazanmanız zor. Kişisel görüşüm bu yönde.
Ne yazdığım konusunda da pozitif olduğumu düşünüyorum. Ne bileyim belki aileme destek olurum geleceğe de yatırım olur diye düşünmüştüm.

Hocam orda metin yazarlığı hakkında "Sizin" gördüğünüz yanlışları dedim. Eklemeyi unutmuşum kusura bakmayın. Bu tarz yanlışları olduğunu ben de biliyorum. Çok basit şeylere de yanlış cevap verdiği oluyor. Ama bunların konuyla alakası yok.

ChatGPT "şu hali ile" ne bir sektörü bitirebilir ne de birinin işini elinden alabilir. Tamam teknolojinin geldiği nokta heyecan verici ama henüz değil sakin olun.

Geri
Yukarı