Amerika'da iş makinesi kullanmayı bilerek nasıl çalışılabilir?

601.912hmet

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 (Silverstone Kr-03)
Gigabyte Aorus GTX 1080Ti Xtreme
G.Skill Ripjaws V 16+16 3600
MSI B550M PRO-VDH WiFi
Samsung 860 Evo 500 GB SATA 3
Samsung 970 Evo Plus 1 TB NVMe
Thermaltake Smart 700W RGB 80+
Lian Li Lancool 205M Mesh (+2 Aerocool 120 ARGB)

1. Samsung Odyssey G3 27" 165Hz
2. Philips 192E 19.2" 60hz 768p

Logitech Extreme 3D Pro

Xiaomi Redmi Note 11 Pro
Meslek
Öğrenci
17 yaşındayım. Envai çeşit iş makinesi kullanmayı biliyorum ve yaşım geldiğinde kolayca ehliyetlerini alabilirim. Daha önce bir kargo şirketinde yardımcı kurye olarak çalıştım (3 ay kadar) birçok restoranda barboy ve garson olarak çalıştım (3 ay kadar) kısa bir dönem tanıdık bir esnafta motokuryelik yaptım (1 ay kadar) uzun yolculuklar yapmaya çok alışığım uzun mesafede yine her türlü taşıtı sürebilirim ve kolayca ehliyetlerini alabilirim. Akıcı bir ingilizcem var, işe yarar mı bilmiyorum ama İngilizce kadar Arapça da biliyorum. Hayat tecrübem başka bir ülkede tek başıma hayatta kalmaya yeter mi bilmiyorum ama ABD'ye ayak bastıktan sonra pes etmeyeceğime eminim. Kısaca anlatmak istediğim şey vasıfsız bir insan değilim ve birçok işte çalışabilirim. Sizden yardım istediğim konu ABD'ye gitmek. Aynı kıtada olsak kaçak gidebilirdim belki, dünyanın öbür ucundaki ülkeye kaçak gitmek çok riskli olur, böyle hayatımı karartmak istemiyorum. 18 yaşıma girer girmez başvurular açıldığında Greencard'a başvuracağım, pek büyük bir mal varlığımız ve sermayemiz yok, ailemin beni göndermek için mal varlığımızı harcayacağını sanmıyorum, ki harcamalarını istemem zaten, kendi hayatım için ailemi zor duruma düşürmek istemiyorum. Greencard dışında hangi yollarla ABD'de vasıflarım dahilinde veya vasıf gerektirmeyen alanlarda çalışabilirim?

Moderatör arkadaşlarım bu başlık ne? vasfımı belirttim ama sırf bu vasıf ile çalışmaya gitmek istiyorum demedim ki.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı