Klavye Temizliği ve Tuş Yumuşatma Rehberi

• Konuyu başlatan CanerX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 14B
Denemeye gerek yok, biliyorum ne oldugunu, ne ise yaradigini ve klavyede neden kullanmamam gerektigini.
"WD40 yağ değil, temizleyici zaten."

Bunu ben mi söyledim? Ne dediğinin farkında mısın? Ben kullanırken dikkat et çok sıkma ve tuşlar üzerindeyken sıkma ama faydalı olur diyorum sen WD40 yağ değil diyorsun. Çelişkili konuşuyorsun.

"WD40 yağ değil, temizleyici zaten."

Bunu ben mi söyledim? Ne dediğinin farkında mısın? Ben kullanırken dikkat et çok sıkma ve tuşlar üzerindeyken sıkma ama faydalı olur diyorum sen WD40 yağ değil diyorsun. Çelişkili konuşuyorsun.

Celiski falan yok. Onceki iki sayfayi okumaya tenezzul edersen detayli olarak acikladim neden bu sekilde dusundugumu sebep ve kaynaklariyla birlikte.

Switch icin ya krytox mix kullanirim yada o pahali geliyorsa superlube.

Bir suru farkli konuda ayni seyleri yazmaktan biktim acikcasi. Zeytinyagi sursem olurmu, gres nasil olur, makine yagi deneyen oldumu kivaminda sorular.

Arkadaşlar sakın bu yöntemi klavyenin arkasını sökmeden yapmayın ve WD40 ı çok fazla kullanmayın. Bu şekilde WD 40 ın devre kartına ulaşma olasılığı yüksek ve ulaşırsa sorun yaşarsınız. Öte yandan bu şekilde yaparsanız tuşların altındaki lastik zarda koku ve tortu yapar. Zaten tuşların sertleşmesinin bu zarla bir alakası yok. Benim önerim önce klavyenizin arkasını sökün sonra klavyenin üst kısmını ters çevirin. Ardından oradaki tuş yuvalarına bir kulak çöpü üzerine WD40 sıkıp uygulayın.

Arkadaşlar sanayiden arkadaşıma gress yağır getirttim, az az kullandım şu an yumuşak ve hoş bir ses ile kullanıyorum. Tavsiye ederim.

Geri
Yukarı