KMSpico nasıl temizlenir?

DeadSoulss12

Hectopat
RAM
16 GB 3600 MHz
Ekran kartı
Nvidia RTX 4060
Anakart
Asus B450m K2
İşlemci
Ryzen 5 5600
Merhaba herkese çok bilgim yoktu bazı komutlarla not defterinde oluşturduğum netten aldığım key ile Windows'u aktif ettim. Sonra içime kuşku düştü ve araştırma yaparak bilgi aldım ki tehlikeli imiş. Bana kalırsa format atmak istemiyorum. Bazı kaldırma rehberlerideki kodları girdim ve lisans anahtarını falan kaldırdım. Ama tam gittimi bilmiyorum kayıt defterindeki iki kalıntı KMS dosyasını silemiyorum. Bazı yerlerde format atılmasına rağmen KMS hâlâ duruyor diyorlar. Flash ile ISO atsam KMS ona bulaşır mı? Yoksa direkt ayarladan sıfırlarsam da olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba herkese çok bilgim yoktu bazı komutlarla not defterinde oluşturduğum netten aldığım key ile Windows'u aktif ettim. Sonra içime kuşku düştü ve araştırma yaparak bilgi aldım ki tehlikeli imiş. Bana kalırsa format atmak istemiyorum. Bazı kaldırma rehberlerideki kodları girdim ve lisans anahtarını falan kaldırdım. Ama tam gittimi bilmiyorum kayıt defterindeki iki kalıntı KMS dosyasını silemiyorum. Bazı yerlerde format atılmasına rağmen KMS hâlâ duruyor diyorlar. Flash ile ISO atsam KMS ona bulaşır mı? Yoksa direkt ayarladan sıfırlarsam da olur mu?

En temiz çözüm format hocam.

Ayarlardan sıfırlamak da olur.
Fakat usb bellek ile daha temiz olur.

Disk biçimlendirilerek yapılan temiz kurulumlarda KMS'den eser kalmayacaktır. Tabii ki orijinal Windows ile kurulum yapıyorsanız. Çünkü bazı Iso'lar modifiyeli oluyor ve içerinde KMS otomatik falan koyuluyor. KMS bildiğim kadarıyla sistemde arka kapı açıklıklar vs. bırakıyordu. Ben firewall kullanıyorum ücretli ve o konulara fazla takılmıyorum internet trafiği elimin altında olduğu için. Ama senin durumunda olsa hep bir kuşkum olurdu. Sen yine de ücretsiz antivirüs ve mallware taramaları yap bilgisayarında. Bir şey bulmazlarsa büyük ihtimalle bir sorun yoktur. Ama kafanı rahatlatacak en güzel şey temiz format atmak olurdu.

Mümkünse format atın. Üçüncü parti yazılım kaldırma araçlarıyla dahi doğru düzgün temizlenemiyor.

Piyasada bulunan şu anki KMSpico gerçek değil. Şimdiki sürümünde bir sürü zararlı bileşenler bulunuyor.

Yalnızca Windows’u yani C: diskini temizleseniz yeterli.

Format attınız hocam sorun olmaz.
Ayrıca KMS 8 yıldır kullanırım bir sorununu görmedim.
Ben adalet bakanlığının Windows ISO dosyaları ile sıfırlama yapıyorum bloatware çok olmuyor.

Çok anlamıyorum yüzeysel anlatırsanız iyi olur😄

Oyun dosyalarını alsam veya KMS olan PC ile flasha ISO atsam bulaşma ihtimali var mı diye soruyorum? Çünkü formattan sonra hala KMS kalıyor diyenler var kafam çok karıştı

Çok anlamıyorum yüzeysel anlatırsanız iyi olur😄

Oyun dosyalarını alsam veya KMS olan PC ile flasha ISO atsam bulaşma ihtimali var mı diye soruyorum? Çünkü formattan sonra hala KMS kalıyor diyenler var kafam çok karıştı
Formattan sonra böyle bir şeyin olması mümkün değil.

Orijinal ISO’yu Rufus ile belleğe yazdırdıktan sonra yalnızca Windows’u (C: diski) temizlemeniz de yeterlidir.

KMSpico’nun kullanıldığı PC’den oyun dosyası almak da zararlı değildir.

Arkadaş format atmak istemiyorum diyor, yorumdaki arkadaşlar illa format atın diyor. Bütün çözümü direkt format atmakla bulan zihniyet işte. Temiz format atmanın ilk çözüm değil, son çözüm olması gerektiği tarafındayım.
Kaliteli bir antivirüs (Malwarebytes tarama için iyi bir seçenek) ile tarama yapın. Büyük olasılıkla temiz bir format atmanıza gerek kalmayacak.

Geri
Yukarı