Kodlamaya yeni başlangıçta ne kadar sürede oyun yapılabilir?

Ali Temur

Femtopat
Arkadaşlar merhaba,

1 ay düşündüm ve 1 hafta önce yazılıma başladım. Aldığım tavsiyeler sonucu HTML ve CSS'ye başladım ama sadece site kodlamayı öğreniyorum. Tamam, kimse emeklemeden yürümeyi öğrenemez ama ben ne zaman böyle oyun, oyun sunucusu yapabilirim? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Bunu kim nasıl bilebilir? Sen ne kadar çalışıyorsun? Verimli çalışıyor musun? Bunları insanlar nasıl bilip sana şu kadar diye süre verebilir?

Hocam yanlış yoldasın. Oyun yapmak istiyorsan C#, C++ öğrenmen gerek. Ayrıca oyun sunucusu ve oyun yapmak öyle kolay işler değil belirtmek isterim. İlk başlarda yaptığınız çalışmalar çokta içi açıcı olmayabilir.

13 yaşında kodlama? Sorunuzun cevabını kimse kesin olarak veremez, öğrenme hızınıza bağlı ama ben bu yaşlarda öğrenilmesini tavsiye etmiyorum, derslere engel olabilir.
Asıl bu yaşlarda başlaması lazım. İyi yazılımcılara bakarsan kaç yaşında başladıklarını görürsün.

Arkadaşlar merhaba,

1 Ay düşündüm ve 1 hafta önce yazılıma başladım. Aldığım tavsiyeler sonucu HTML ve CSS'ye başladım ama sadece site kodlamayı öğreniyorum. Tamam, kimse emeklemeden yürümeyi öğrenemez ama ben ne zaman böyle oyun, oyun sunucusu yapabilirim? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Hocam herkese aynı eğitim veriliyor ama herkes iyi meslekler yapmıyor sizin zekanızla alakalı sadece ayrıca ilk oyununuz atari oyunu gibi olacaktır sabırlı olmanız gerek.

Daha çok çok çok zaman harcayacaksın. Oyun yapmak basit değil. İyi bir oyun yapmak ekip işidir ancak tek başına da yapabilirsin. Saç baş yolacağın veya vazgeçmek isteyeceğin zamanlar olacak. Bu çok sabır ve istikrar isteyen bir olay. Önce dandik basit oyunlar yaparak temel algoritma mantığını oturtacaksın sonra üstüne koya koya gelişecek o.

Yapacağınız oyuna bağlı, basit bir oyun yapıyorsanız 2-3 ay sonra yaparsınız bir oyun, fakat komplike bir oyun için daha kat etmeniz gereken yollar çok.

Geri
Yukarı