Devamı gelsin mi?

• Evet, devamı gelmeli. Bu arayüz çok karışık.

Oy: 10 76,9%
  • Hayır, devam etmeye gerek yok her şeyi çözdüm ben zaten.

Oy: 3 23,1%

• Oy verenlerin toplamı
    13
Makaleler
10
Yer
Kenya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600
B450M S2H V2
Apacer 8GB 3000MHz
XFX RX 570 4GB
Corsair Spec Delta RGB
Corsair VS550 (Beyaz etiketli)
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba dostlar, bugün sizlerle kodsuz mobil uygulama geliştirmeye bir giriş yapacağım. Öncelikle bu iş çok kolay bir iş ve hiçbir kod bilgisi emin olun gerektirmiyor. Uygulamanızı geliştirmeniz tamamı ile ücretsiz. Sadece -burası biraz önemli- Google reklamları üzerinden uygulamanızdan kazanç sağlamak isterseniz siteye komisyon vermeniz gerekiyor. Onun dışında uygulamayı Play Store'dan satarsanız veya ücretsiz yayınlarsanız sizden bir komisyon talep edilmiyor. Para kazanma mevzusunu da öğrendik, o zaman anlatmaya başlayalım. :)

Bunun için bir Websitesi olan Kodular'ı kullanacağız.
Öncelikle bu adrese giriyoruz. Sizi kayıt olma yerine yönlendirecektir.
1605826249939.png
Buradan kendinize bir üyelik oluşturuyorsunuz. Eminim bunu bilmeyen yoktur. :) O yüzden detaya girmiyorum. Ben Google ile giriş yaptım.
Kayıt olma aşamasının ardından sizi siteye yönlendirecek.
1605826268586.png
Burada Kodular hiçbir projenizin olmadığını size aktarıyor. Bir proje oluşturmamız gerekli. Let's Go! seçeneğini seçiyoruz ve ardından Create Project diyerek başlıyoruz. :)
1605826282362.png
Projemize isim vermekle başlayalım. Proje isminizde sadece harf, rakam ve alt çizgi kullanabilirsiniz. Ayrıca Proje isminiz bir harf ile başlamalıdır. Buraya yazacağınız isimle uygulamanızın ismi arasında hiçbir bağ yok. Yani buraya random bile atabilirsiniz. Bu sadece projenizin ismi. Uygulama ismini koymayı ilerleyen süreçte
anlatacağım.
1605826298175.png
Buradaki ayarları sonra değiştirebiliyorsunuz. O yüzden burayı atlayabilirsiniz. Atlamak istemezseniz de keyfinize göre Başlık ve Durum çubuğunu renklendirip geçin.
1605826311834.png
Bu menü her şeyin başlayıp biteceği yer. Kısaca uygulamamızı geliştireceğimiz yere hoş geldiniz. :) Giriş buraya kadar olsun, fazla detaya girmeyeyim. Şimdi önemli olan olaya gelelim. Buradaki tüm detayları anlatacağım rehberi sizce hazırlamalı mıyım? Aslına bakarsanız gayet kolay bir arayüze sahip ama istediğiniz takdirde hemen hemen hepsini açıklayacağım bir rehber oluşturabilirim. Üstte anket mevcut, cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı