Köpekleri İnsanlar Oluşturmuştur

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Belki de konu da başkalarına aptalca geliyor olabilir? Belki de birileri de bıkmıştır, şu varoluş yaratılış muhabbetinden. Hep aynı hikaye yok Tanrı vardır, yok evrim vardır. Eğer yeterince sabrınız yoksa bilimle uğraşmanızı tavsiye etmiyorum. İnsanlar fikrini yazıyor bazı troller de halen kalmış; ''yok aptalca'' ''yok çok saçma'' gibi mesajlar yazıyor. Arkadşlar boşverin bu trolleri, böyle saygıdan uzak insanlar her yerde var. Bıktık artık bu aymazlardan (!)
Ha bu mesajı neden mi yazdım? Sadece yazmak istedim. Bu kadar derine inmeye gerek yok.
İnsanlar bıktıysa bu muhabbetten, buraya gelip yorum yazmalarına gerek yok değil mi? Gidip başka konuya yorum yazsın o zaman o insanlar. Foruma yeterlilik testi getirilse keşke.

İnsanlar bıktıysa bu muhabbetten, buraya gelip yorum yazmalarına gerek yok değil mi? Gidip başka konuya yorum yazsın o zaman o insanlar. Foruma yeterlilik testi getirilse keşke.
Evet keşke önce saygı testi getirilse. Eğer konuyu yoruma kapalı yapacaksanız bu sizin bileceğiniz iş. Ama eğer yoruma açık bir konuysa; bırakın insanlar fikirlerini yazsın, işin ehli olan da yanlışları varsa düzeltir ya da fikirler sunar, sabırla açıklamaya çalışır. Ama öncelikle sizin insanlara saygılı olmanız gerek. Bilimi savunuyorsunuz ama fikirlere tahammülünüz yok? Aslında benim yazdığım o metin, tamamen sizin yazdığınız sagıydan uzak metne karşı yazılmış baştan aşağı bir ironiydi. Sanırım anlamamışsınız?

Son düzenleme:
Evet keşke önce saygı testi getirilse. Eğer konuyu yoruma kapalı yapacaksanız bu sizin bileceğiniz iş. Ama eğer yoruma açık bir konuysa; bırakın insanlar fikirlerini yazsın, işin ehli olan da yanlışları varsa düzeltir ya da fikirler sunar. Ama öncelikle sizin insanlara saygılı olmanız gerek. Bilimi savunuyorsunuz ama fikirlere tahammülünüz yok?
Cahilce yapılan yorumlara hiç kimsenin tahammülü olmamalı.
Ayrıca konuya dalıp "bu konu sıktı artık" demenin savunulacak hiçbir tarafı yok.

Cahilce yapılan yorumlara hiç kimsenin tahammülü olmamalı.
Ayrıca konuya dalıp "bu konu sıktı artık" demenin savunulacak hiçbir tarafı yok.
Olsun fikrini yazmış ne var bunda? Saygı gösterip medenice yanıtlamak daha doğru olmaz mı? Bu forumda ben de birçok kişiden daha farklı bilgilere sahibim belki ama hiç bir yorumumda karşıt da olsa saçma da olsa bu derece küçük görmüyorum kimsenin yazdıklarını. Karşındaki böyle davranarak eğitemezsin; sadece kendine düşman edersin. İnan bana ben de senin tavrınla yazsaydım bu konu çoktan kilitlenirdi.

Olsun fikrini yazmış ne var bunda? Saygı gösterip medenice yanıtlamak daha doğru olmaz mı? Bu forumda ben de birçok kişiden daha farklı bilgilere sahibim belki ama hiç bir yorumumda karşıt da olsa saçma da olsa bu derece küçük görmüyorum kimsenin yazdıklarını. Karşındaki böyle davranarak eğitemezsin; sadece kendine düşman edersin. İnan bana ben de senin tavrınla yazsaydım bu konu çoktan kilitlenirdi.
Güzel dostum, anlamamakta ısrar ediyorsun. Adı üstünde bu yazdığımız yer bir "konu" değil mi? Bu "konuya" girip bu konu baydı artık yazmak mantıklı mı? Ayrıca bahsettiğin üçüncü kişi kim? Ben sana yanıt yazıyorum. Bazıları baymıştır gibi bir açıklama yaptığın için.

Güzel dostum, anlamamakta ısrar ediyorsun. Adı üstünde bu yazdığımız yer bir "konu" değil mi? Bu "konuya" girip bu konu baydı artık yazmak mantıklı mı? Ayrıca bahsettiğin üçüncü kişi kim? Ben sana yanıt yazıyorum. Bazıları baymıştır gibi bir açıklama yaptığın için.
Sorun aslında konu sahibinin benim gönderdiğim köpek fotoğrafını yanlış algılamasından kaynaklanıyor. Evet ben konuya o şekilde yorum yapmadım. Ama başkası yapmış olsa da böyle tepkiler vermeye gerek yok bence.
Tekrar belirtmek isterim, fotoğrafta o küçük köpeğin de bir kurttan türemiş olmasını eleştirmiştim sadece. Bu bir dalga muhabbeti değildi. Mesela son mesajlarda (107 ve 109) insanlar nasıl fikrini yazmışsa o kişi de fikrini yazmış hepsi bu. İlla aynı fikirde olmak gerekmiyor her şeyde. (Hakaret olmaması önemli tabi) Bu nedenle konu biraz saptı.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı