Kötü LGS notu kötü hayat mı demek?

Kötü hayatla alakası yok. Eğitim hayatı farklı iş hayatı farklı. Üretken, kendine güvenen, risk almaktan çekinmeyen adam mutlaka zengin olur, veyahut şöyle söyleyeyim işinde iyi birisi mutlaka iş bulur. Okumaktan daha önemli olan şey kendini geliştirmek. Şunuda söyleyeyim ailen ülkede yararlı birisi olacağını düşünüyorsa kendini kandırıyordur, bu ülkede istediğini yap anca kendine yararın olur. Ayrıca 8000 TL yıllık hangi özel okul söyleyin bende gideyim, ailenin bak okuluna o kadar para veriyoruz, git çalış demek psikolojik bir şiddettir bunuda eklemeden geçmeyeyim.

Kardeşim elalem ne der diye bakma olaya bende 480 almıştım TEOG ilk yapıldığı zaman 6 yıl önce ama müthiş bir hayatım olmadı benden kötü liselere gidip tıp,hukuk,mühendislikler kazananlar oldu ama YKS öyle değil YKS her şeyini belirleyecek sınav şimdiden ona odaklan.

İyi güzel diyorsunuz da annemize laf anlatamıyoruz ki,hele sen o liseyi kazanma bak ben seni ne yapıyorum gibi her gün 1000 defa duyuyorum herhalde.

Arkadaşlar meslek liseleri çok mu kötü yahu?

Soruna gelince meslek liseleri kötü değil çevresi kötü ama benim yorumum hiç çalışmadıysan bu güne kadar son 19 gün kala en azından bir konuları tekrar et çözebildiğin kadar deneme çöz ve sınavda elinden gelenin en iyisini yap belki de meslek lisesine gitmeyeceksin benim bir arkadaşımın yakın akrabası sınava son 1 ay çalışmış ve şu anda şehrimizdeki en iyinin en kötüsü bir liseye gitti sınavla alan bir liseye hem de yani 1 gün dahi çalışsan kar kardır bende sınava gireceğim bu arada sana da başarılar.

Kanka şimdi bir şey söyleyeyim eğer mesleğinin elinde olmasını istiyorsan yeni açılan proje okulları var belki orada da vardır orada bayağı bir bölüm var bir bak kafana yatan bir şey olursa cesaretini topla anne baba böyle böyle de burada liseyi bitirince direk sigortan başlatılıyor falan de onların aklında bir yerde durur bu hem 3 dil öğrenebiliyorsun o okullarda.

Soruna gelince meslek liseleri kötü değil çevresi kötü ama benim yorumum hiç çalışmadıysan bu güne kadar son 19 gün kala en azından bir konuları tekrar et çözebildiğin kadar deneme çöz ve sınavda elinden gelenin en iyisini yap belki de meslek lisesine gitmeyeceksin benim bir arkadaşımın yakın akrabası sınava son 1 ay çalışmış ve şu anda şehrimizdeki en iyinin en kötüsü bir liseye gitti sınavla alan bir liseye hem de yani 1 gün dahi çalışsan kar kardır bende sınava gireceğim bu arada sana da başarılar.
Ben muhtemelen ortalama bir anadolu lisesine gideceğim fakat bir problem olursa diye bilgi edinmek istedim. Ağabeyimin arkadaşlarının bir kısmı zorluk sebebiyle anadoludan meslek lisesine geçiş yapıyor ben meslek lisesine gidersem bunun tam tersini yapabilir miyim?

Girmeden önceki gece kendimi LoL oynarken bulmuştum 😅. Sınava da pek çalışmadım, 330 alıp Anadolu lisesine girdim. Pişman değilim :).

330 puanla nasıl Anadolu lisesine gittin bizim şehirde 431 puan😭😭
Ben muhtemelen ortalama bir anadolu lisesine gideceğim fakat bir problem olursa diye bilgi edinmek istedim. Ağabeyimin arkadaşlarının bir kısmı zorluk sebebiyle anadoludan meslek lisesine geçiş yapıyor ben meslek lisesine gidersem bunun tam tersini yapabilir miyim?
problem olmaz sen çalışınca neden problem olsun

Merhaba arkadaşlar. Hepiniz biliyorsunuz ki LGS yaklaştı. Şu son 2 haftadır annem babam hep üzerime geliyor. "Çalış iyi not al yoksa dayıların gibi olursun" diye üzerime geliyorlar. Dayılarımın hali ortada ortanca dayım iş buldu evini yurdunu kurdu iyi de maaşı var ama diğer 2 dayım öyle değil. Büyük olan işsiz sigara ve alkol bağımlısı, diğeri sadece işsiz. Beni en çok üzen annemin şöyle cümleler kurması: "Sen iyi bir lise kazanamazsan elalem ne der.", "Özel okuluna o kadar para verdik(yıllık 8000 veriyorlar)iyi bir lise kazanamazsan arkadaşlarım akrabalarım ne der", " iyi bir lise kazan da arkadaşlarıma gururla anlatim". Annem babam öğretmen, geçim sıkıntımız yok yani. Babam hiç öyle fazla baskı yaratmıyor. Bu beni mental açıdan yıktı. Test çözerken elim titriyor, akşamları en az 1 saat ağlayıp duruyorum. Kötü bir not alırsam sizce ailem ne der, hayatım ne olur, üniversite kazanabilir miyim, iş bulabilir miyim?

Kendim Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesinde okuyorum. Ama emin ol ki çok çok iyi liselere gidemediğin sürece okuldaki verilen eğitim ortalama aynı. Sadece ortam farklı oluyor. Ve ben sınava girdiğimde sözeli tamamen batırmıştım yani Matematik'ten 16.67 netim var diye puanım yüksek gelmişti. Sayısalın iyiyse düşündüğünden yüksek gelebilir sonucun.

Kendim Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesinde okuyorum. Ama emin ol ki çok çok iyi liselere gidemediğin sürece okuldaki verilen eğitim ortalama aynı. Sadece ortam farklı oluyor. Ve ben sınava girdiğimde sözeli tamamen batırmıştım yani Matematik'ten 16.67 netim var diye puanım yüksek gelmişti. Sayısalın iyiyse düşündüğünden yüksek gelebilir sonucun.
benim sayısalım yüksek gözüm yukarılarda değil anadolu lisesi olsa bile bana yeter inşallah kazanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı