Kötü Markaların İsimlerinin de Basit Olması

Kullandığım ürün buydu ve 3-4 ay sonra kulaklığın sağ tarafından ses gelmemeye başladı, özellikle sesi fulleyince. Malzeme kalitesi çok ayrı bir faciaydı zaten. Kulaklığın kafaya göre ayarlama yeri kendi kendine çatlayıp kırıldı. Bu son olayı olunca dayanamayıp garantiye verdim. Ben bu ürüne 500 TL vermiştim, tabii ki garantiye vereceğim. Sonuç olarak para iadesi aldım ve üstüne bir 500 daha ekleyip "Corsair Void Elite Wireless" model kulaklığı satın aldım, gayet mutluyum.
Man O War'ı çok uzun süredir görmüyordum. Bu model hakkında bir bilgim yok, ama muhtemelen Void Elite Wireless çok daha iyidir.

Türkiye'de Razer gibi daha çok "Dünya = Amerika" kafasındaki markalar tercih edilecekse kendini kanıtlamış ürünlerine yönelmek daha iyi olur yoksa acı tecrübe ediyorsunuz. Logitech, ASUS gibi global düşünen bir marka değil Razer, kendi habitatlarında yaşıyorlar. Bizim gibi ülkelerde de distrübütörlere atıyorlar topu. Sağlıklı bir destek almak imkansız. Amerika'da gidip sadece US topraklarında geçerli kampanyalar, kuponlar, bundle'lar vb. ile kitlesini canlı tutuyor.

İsimleriyle alakası olduğunu sanmıyorum görünüşü ve kalitesiyle zihnimizde bir imaj çiziyor ve aslında buna bakarak isimlerini kötü veya iyi buluyoruz(bence).

Türkiye'de Razer gibi daha çok "Dünya = Amerika" kafasındaki markalar tercih edilecekse kendini kanıtlamış ürünlerine yönelmek daha iyi olur yoksa acı tecrübe ediyorsunuz. Logitech, ASUS gibi global düşünen bir marka değil Razer, kendi habitatlarında yaşıyorlar. Bizim gibi ülkelerde de distrübütörlere atıyorlar topu. Sağlıklı bir destek almak imkansız. Amerika'da gidip sadece US topraklarında geçerli kampanyalar, kuponlar, bundle'lar vb. ile kitlesini canlı tutuyor.
Global düşünen çoğu markanın Türkiye sosyal medya hesapları var zaten. Örnek;

Razer'ın 6 milyon takipçisi var, Türkiye'de bu kadar popülerken bir tane hesap açmak ile uğraşmamışlar.

İsmi havalı olduğu için mi kulağa güzel geliyor, yoksa markanın kalitesinden dolayı mı? Bence 2. seçenek daha mantıklı.

Kendimden örnek vereyim mesela, ROG serisini çok severim. Görselliği olsun, kalitesi olsun bayılırım. O yüzden ROG duydum mu kendimden geçiyorum denebilir. :D
Ama kelime anlamına bakalım, "Oyuncular Cumhuriyeti". Muz Cumhuriyeti mi bu, ne? :D
Ama havalı ve güzel geliyor işte.

Ya da Cooler Master, "Soğutucu Ustası". Gamepower'ın "Oyun Gücü" gibi bir şey bu da. :D

Global düşünen çoğu markanın Türkiye sosyal medya hesapları var zaten. Örnek;

Razer'ın 6 milyon takipçisi var, Türkiye'de bu kadar popülerken bir tane hesap açmak ile uğraşmamışlar.

Maalesef. Blackwidow Chroma ilk çıktığında Türkiye'de ciddi anlamda popülarite kazanmıştı Razer. Ürünleri bayağı da satıyordu. O zaman adım atabilirlerdi ama olmadı. Bu saatten sonra da hiç olmaz. NZXT için bile QP ufak bir sayfa açmış o kadar, eminim markanın haberi bile yoktur.

Çok gariptir Amerikan markalarında A'dan Z'ye bu kafayı görüyorsun. Araba, market, teknoloji hangi alan olursa. Rockstar Games Avrupa markası olsaydı Türkçe yama tüm oyunlarında olurdu eminim. Amerika, Kanada, Japonya, Avustralya tek ilgilendiği yer çoğu Amerikan markasının. Arada Arap ülkelerine yanlıyorlar para için bitti. Avrupa pazarını bile salladıklarını düşünmüyorum.

Geri
Yukarı