Kötüye götüren davranışlarım

Makaleler
44
İnternette karışık şeyler araştırdım ve kendimi tüm dinlere karşıt çıktım. Ama bayağı bir araştırdım. Konu değişik yerlere gitmeye başladı. Olaylardan bahsetmek istemiyorum. Put, İslam, Hristiyan vb. dinlere inancım kalmadı. Yoktan var olduk diye düşünüyorum. Bu konuyu aileme açtım ve amcam ve kuzenim ile birleşip konuşup belli bir karara varacağız. Bilgisayar sadece benim değil. Ama telefon kendime ait. Telefon bana zarar veriyor diye bırakmak doğru olur mu? Zarar veriyorsa tuşlu telefona geçeyim mi?

Mavi balina olayı gibi saçma şeylerin içine girmek istemiyorum. Manipüle ederler diye korkuyorum. Ancak sosyal medyada vakit geçirmek güzel oluyor. Mesela Discord; Tanımadığım insanlarla sohbet muhabbet ediyoruz. Ya beni birisi kandırırsa?

Geçen Metin2'de "Çark çevirdin mi hiç?" diyene hadi yolun açık olsun dedim ve engelledim. Düpedüz yalancılıktı. Ama bu manipüle edecek kişiler çıkabilir. Garantisi yok. Sizce her şeyimi silip tuşlu telefona geçeyim mi?

Hele her şeyimi bağladığım Google hesabını bile sileyim mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette karışık şeyler araştırdım ve kendimi tüm dinlere karşıt çıktım. Ama bayağı bir araştırdım. Konu değişik yerlere gitmeye başladı. Olaylardan bahsetmek istemiyorum. Put, İslam, Hristiyan vb. dinlere inancım kalmadı. Yoktan var olduk diye düşünüyorum. Bu konuyu aileme açtım ve amcam ve kuzenim ile birleşip konuşup belli bir karara varacağız. Bilgisayar sadece benim değil. Ama telefon kendime ait. Telefon bana zarar veriyor diye bırakmak doğru olur mu? Zarar veriyorsa tuşlu telefona geçeyim mi?

Mavi balina olayı gibi saçma şeylerin içine girmek istemiyorum. Manipüle ederler diye korkuyorum. Ancak sosyal medyada vakit geçirmek güzel oluyor. Mesela Discord; Tanımadığım insanlarla sohbet muhabbet ediyoruz. Ya beni birisi kandırırsa?

Geçen Metin2'de "Çark çevirdin mi hiç?" diyene hadi yolun açık olsun dedim ve engelledim. Düpedüz yalancılıktı. Ama bu manipüle edecek kişiler çıkabilir. Garantisi yok. Sizce her şeyimi silip tuşlu telefona geçeyim mi?

Hele her şeyimi bağladığım Google hesabını bile sileyim mi?
Zarar vermekten kastınız nedir ben anlayamadım demek istediklerinizi?
İnternetten araştırmalar yaptınız ve hiçbir dine inancınız kalmadı ve bunun size zarar verdiğini mi düşünüyorsunuz?

Eğer internetten hangi kaynakların doğru olduğunu bilerek araştırma yaparsanız korkacak hiçbir sorun kalmayacaktır.
Tamamen tuşluya geçmek yerine telefonu kendi iradenizle daha az kullanırsanız daha yararlı olacaktır.

Kaç yaşındasın?
Teknoloji zarar veriyor diye uzaklaşmaktan ziyade, elindeki imkanları sadece sana fayda sağlayacak şekilde kullan. İnan ki bırakmaktan daha kolay.

Zarar vermekten kastınız nedir ben anlayamadım demek istediklerinizi?
Kafam karışıyor. Büyüklerim bunun zarar kanaatinde. Okumamı istemiyorlar. Sanal arkadaşlık falan kuruyorum.
İnternetten araştırmalar yaptınız ve hiçbir dine inancınız kalmadı ve bunun size zarar verdiğini mi düşünüyorsunuz?
Ailemin tepkisi böyle.
Eğer internetten hangi kaynakların doğru olduğunu bilerek araştırma yaparsanız korkacak hiçbir sorun kalmayacaktır.
Hiçbir şeye emin değilim. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Kaç yaşındasın?
Teknoloji zarar veriyor diye uzaklaşmaktan ziyade, elindeki imkanları sadece sana fayda sağlayacak şekilde kullan. İnan ki bırakmaktan daha kolay.
Yaşım 20. Daha mı kolay olacak bilmiyorum.

Kafam karışıyor. Büyüklerim bunun zarar kanaatinde. Okumamı istemiyorlar. Sanal arkadaşlık falan kuruyorum.

Ailemin tepkisi böyle.

Hiçbir şeye emin değilim. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Yaşım 20. Daha mı kolay olacak bilmiyorum.

Yani interneti tüm kitapların bulunduğu ve istediğiniz zaman saniyeler içinde ulaşabileceğiniz bir araç olarak görmelisiniz.
Nasıl önceden X konusu hakkında farklı kitaplar var ise ve kitapların içinde manipüle amacıyla yazılan şeyler varsa şu anda da bu durum internet için geçerli. Siz eğer üstte de dediğim gibi doğru kaynakları bulabiliyorsanız ve kendi mantığınızla karşılaştırdığınızda bir sorun görmüyorsanız o kaynaktan bilgiler öğrenin.
Din konusunda kafanız karıştığı için ailenizden tepki almışsınız. Kendinize sorun ben "neden hiçbir dine inanmıyorum?" diye eğer kendinize verebileceğiniz cevaplar var ise o cevapları ailenizle paylaşın.
İnternetten uzaklaşmanız hiçbir şeyin çözümü değildir aksine geri kalırsınız, teknoloji çağındayız.

Yeni konular

Geri
Yukarı