Köy için Superbox ideal mi?

Superbox ile ping ve download hızların çok dengesiz oluyor. Sabah 8-9 gibi tam hız alırken gün içinde 300KB/s e düştüğü bile oluyor. Ping olarak gün içinde 200-250ms aldığımı bilirim. Bide bu pandemi döneminde çoğu insan evinde olduğundan bu yoğunluktan dolayı dahada berbat hızlar alıyosun şuan.

Köy veya Şehir hayatı fark etmeksizin Superbox kesinlikle tercih edilmemeli, Sebeplerine gelecek olursak;
1- Oyunlarda vs yüksek ping durumu muhtemel.
2- Fiyat konusunda son derece pahalı.
3- Sürekli kesilmeler mevcut, 1080P video bile doğru düzgün izlenmiyor.
4- Turkcell başlı başına firma olarak zaten sorunlu bir firma abonelik yaptırdıktan sonra kolay kolay kurtulamıyorsunuz.
5- Turkcell Desteği oldukça kötü, Sene olmuş 2020 adamlar hala modem kapatıp açtırtıyor :D
6- Almayın aldırtmayın. (Bizzat kullandım 17 ay boyunca verdiğim paraya yazık oldu.)

Köyde yaşıyorum, altyapı yok. Burada TTNet ile en fazla 16 Mbps alıyorum. Ping genellikle yüksek oluyor ve bazen bağlantı sorunları yaşıyorum. Zaten TTNet değil, diğer markalarda da bu şekilde oluyor.

O yüzden diyorum ki Turkcell Superbox alsam, yüksek hız (16 Mbps'den fazla olsa yeter.) ve düşük ping alabilir miyim?

Superbox telefon interneti gibi mi? Çünkü telefonda Turkcell kullanıyorum, çok iyi çekmiyor.
Ek olarak Superbox telefondan daha dengesiz ve kötü. SuperBox ' un yüksek pingi yüzünden telefonumdan interneti açıp oyun oynadığım zamanlar çok fazla oluyor.

Zaten altyapınız DSL ve bu nedenle hangi operatöre geçerseniz geçin aynı altyapı ile kullanmaya devam edeceksiniz. Bu nedenle ping süresinde pek bir değişiklik olmayacaktır. CGN IP alıyorsanız belki sabit ip deneyerek ping süresini biraz daha düşürebilirsiniz.

Geri
Yukarı