Kol nasıl geliştirilir?

Eliko SV

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba. Kollarım çok zayıf ve ince olduğu için evde dambılla kol omuz çalışmaya karar verdim. Sorum şu: Haftada kaç gün çalışmalıyım ve kaç gün aralıklarla. Bir de bu egzersizleri yaparak kilo alabilir miyim? Kilom az.

Merhaba aynı şeyi yaşayan biriyim. 43 kiloydum (1.67 boy) ve 1 ay 1 haftadır diyetisyene gidiyorum 5.5 6 kilo aldım. Önerim diyetisyene gitmenizden yana. Ayrıca Google Play'de kol antrenmanı için Leap Fitness uygulaması var. 3 aylık bir program, Kolay-Orta-Zor 3 parçada her biri 30 gün. Dambılla antrenmanlar var o bölümü seçebilirsiniz. Gerçekten yardımcı oluyor. Şuana kadar diyetle beraber yaptığım için kollarım kalınlaşmaya başladı. Size bunları önerebilirim sadece.

Edit: Ücretsiz diyetisyene gidiyorum. Sağlıklı yaşam merkezindeki.

Merhaba. Kollarım çok zayıf ve ince olduğu için evde dambılla kol omuz çalışmaya karar verdim. Sorum şu: Haftada kaç gün çalışmalıyım ve kaç gün aralıklarla. Bir de bu egzersizleri yaparak kilo alabilir miyim? Kilom az.
Kilo için sadece yemen gerek dostum. Özellikle kilo alamıyorsan. Ayrıca düzenli çalışma ile kullarını güçlendirip büyütebilirsin.

Haftada 4 gün yeterlidir. Pazartesi-Salı-Perşembe-Cumartesi. Ve hayır egzersiz yaparak kilo alamazsın. Bol kalori almalısın. Bulka gir.

Haftada 4 gün yeterlidir. Pazartesi-Salı-Perşembe-Cumartesi. Ve hayır egzersiz yaparak kilo alamazsın. Bol kalori almalısın. Bulka gir.
Kas kütlesi arttırarak alamazmıyım? Ayda 1 kilo kas kütlesi kazanıldığı söyleniyor bu da 4 kilo vücut ağırlığına eşittir

Kasların dinlenmesi gerekmiyor mu? 4 gün dinlenmeden yapılır mı?

Merhaba aynı şeyi yaşayan biriyim. 43 kiloydum (1.67 boy) ve 1 ay 1 haftadır diyetisyene gidiyorum 5.5 6 kilo aldım. Önerim diyetisyene gitmenizden yana. Ayrıca Google Play'de kol antrenmanı için Leap Fitness uygulaması var. 3 aylık bir program, Kolay-Orta-Zor 3 parçada her biri 30 gün. Dambılla antrenmanlar var o bölümü seçebilirsiniz. Gerçekten yardımcı oluyor. Şuana kadar diyetle beraber yaptığım için kollarım kalınlaşmaya başladı. Size bunları önerebilirim sadece.

Edit: Ücretsiz diyetisyene gidiyorum. Sağlıklı yaşam merkezindeki.
Beslenme programınız nasıl

Kas kütlesi arttırarak alamazmıyım? Ayda 1 kilo kas kütlesi kazanıldığı söyleniyor bu da 4 kilo vücut ağırlığına eşittir

Kasların dinlenmesi gerekmiyor mu? 4 gün dinlenmeden yapılır mı?

Hayrı kas kütlesi arttırılarak kilo alınmaz. Kiloyu yağlar verir. Olabildiğince karbonhidrat ve protine odaklanın.
Ve dediğim günler çalışırsanız hiçbir sıkıntı çıkmayacaktır.

Beslenme programınız nasıl

Ana öğünler (Okula Gidiyorum) sabahları haşhaş ekmek çay, öğlen 5 dilim ekmek 5 yemek kaşığı sebze birkaç ceviz peynir tahin pekmez çay. Akşamları tavuk pilav , tavuk , et tüketmeye çalışıyorum. (Tavuk pilavda örneğin 2 tabak yiyorum.) Ara öğünler ise öğleden önce ve sonra okulda iken 2 meyve. Akşamları yatmadan fıstık ezmesi/ekmek ve 1 adet muz. Toplamda 6 öğün yiyorum.

Yeterince protein alırsan oturup kalkarken bile gelişir ama doğru beslenmezsen istersen 7 24 spor yap bir şey değişmez.
Önemli olan iyi beslenme ve dinlenme.
1 Gün spor yapınca ertesi gün dinlenmen lazım.
İnternette evde spor videoları ordaki hareketleri yapabilirsin dumbell ile yapılacak bir çok hareket var bir de boş bar alabilirsin paran varsa.
Bir de egzersiz yaparak kilo alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı