Vücut nasıl geliştirilir?

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. 14 yasinda 84 kiloyum. Boyum 1.79, vücudum yağlı ama biraz 3 ay falan salona gittim ciddi bir gelişme göremedim.
Bundan sonra planlı programlı ve beslenmeye dikkat ederek çalışmaya karar verdim, aklımdaki fikir su ben şimdi bodybuilding ile uğraşmayacagim ama yine de sylvester gibi vücudum olsun istiyorum. Yaza kadar bunu yapamayacağımı biliyorum ama azıcık da olsun yaza kadar gelişmeyi planlıyorum. Fikrim şu spora gittiğim günler fazla kalori alacağım gitmediğim günler kalori açığı olusturacagim bu şekilde gelişebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
14 yaş spor için erken yapmaman daha sağlıklı olabilir kardeşim çünkü bazı hareketlerde omurgaya yük biniyor, gelişimin geri kalabilir. Ben yerinde olsam 18 yaşına kadar ağırlık altına girmez kendi vücudumla çalışırdım.

Kalori hesaplamasını doğru yapman ve düzgün beslenmen gerek. Kalori hesaplaması için internette siteler var. Doğru antrenman yapman gerek. Doğru uyku uyuman gerek. Bu dediklerimi spor bilgisi veren youtube kanallarından öğrenebilirsin burda sana anlatacağım pek birşey öğretmez.

Kalori hesaplamasını doğru yapman ve düzgün beslenmen gerek. Kalori hesaplaması için internette siteler var. Doğru antrenman yapman gerek. Doğru uyku uyuman gerek. Bu dediklerimi spor bilgisi veren YouTube kanallarından öğrenebilirsin burada sana anlatacağım pek bir şey öğretmez.

Peki dediğim gibi 4 gün fazla kalori 3 gün az kalori şekilde hem yağ yakarak hem de kas kütlesi ekleyebilir miyim profesyonel sporcu kadar olmasa da.

Peki dediğim gibi 4 gün fazla kalori 3 gün az kalori şekilde hem yağ yakarak hem de kas kütlesi ekleyebilir miyim profesyonel sporcu kadar olmasa da.
Bu taktiğe göre yok alman gereken kaloriden 300 kalori az al kilo verirsin. 1 hafta geçtikten sonra kilon düşünce tekrar kalori hesapla tekrar 300 kalori düşüğünü al. Kilo verirken hızlı kilo vermek kas kaybettirir bu süreyi 3 ay olacak şekilde düşün belki daha fazlada sürebilir. İğne basmadan %5 yağ oranında duramazsın durman için zargana olman gerek.

Geri
Yukarı