Kolanın içindeki böcek kanı

Çok saçma gelecek ama. Bir arkadaşım var ve diyor ki kolanın içerisinde alkol bulunmuş. Diyorum ne alakası var? Sen içmeye devam et diyor. Bir de şu böcek kanı, yıllardır anlamadım içinde var mı yok mu? Sizin düşünceleriniz neler?
Papaya bitkisini koyuyorlar duyduğum kadarıyla ondaki böceklerde gidiyor yani.
2 saat önce kola içmiştim ve bu yazıyı gördüm.

Papaya bitkisini koyuyorlar duyduğum kadarıyla ondaki böceklerde gidiyor yani.
2 saat önce kola içmiştim ve bu yazıyı gördüm.
Yediğimiz içtiğimiz organik her şeyde var böcek ya ayrıca yediğimiz içtiğimiz neredeyse her şey özellikle bu yıllarda yararını büyük oranda kaybetmiş durumda.

Fabrikasında bol bol böcek ve fare varmış, annem anlatmıştı zamanında denetime gidiyormuş, şu an durum nasıldır bilmiyorum. 15-20 yıl öncesinden bahsediyorum.

Ben de çok bilindik bir sucuk fabrikasına gitmiştim, bir akrabam orada müdürdü. 80-90 kadar fare gördüm sanırım kesimhanede. Fare barınağı gibiydi ve fareler kedi kadar neredeyse. Gerçekten çok şaşırmıştım.
Hiç etkilenmedim ama rahatlıkla sucuk yemeye devam ettim, herkes yiyor ne yapalım.

Fabrikasında bol bol böcek ve fare varmış, annem anlatmıştı zamanında denetime gidiyormuş, şu an durum nasıldır bilmiyorum. 15-20 yıl öncesinden bahsediyorum.

Ben de çok bilindik bir sucuk fabrikasına gitmiştim, bir akrabam orada müdürdü. 80-90 kadar fare gördüm sanırım kesimhanede. Fare barınağı gibiydi ve fareler kedi kadar neredeyse. Gerçekten çok şaşırmıştım.
Hiç etkilenmedim ama rahatlıkla sucuk yemeye devam ettim, herkes yiyor ne yapalım.
Dediğim gibi sağlıksız vitaminsiz gıda değeri yazanla alakası olmayan kalitesiz gıda yiyoruz, ne kadar kaliteli alsak da paramızla her zaman rezil oluyoruz :(.

Dostum bazen bir şeylerin zararlı olduğunu bilirler fakat tanı koyamazlar, tanı koyamadıkları içinde kulaktan dolma teşhis koyarlar, bu da onlardan biri. Ufak bir araştırma ile zararlarını öğrenebilirsin.
Tabi kola firmaları büyük şirketler olduğu için hiç bir şekilde yaptıkları işlere hastalık tanısı koydurtmazlar. Zararlı olduğunu bilirsiniz ama size zarar veren etkenin ismini bilemezsiniz. Belki gıdaların içine ismini cismini bilmediğim sağlıksız katkılar koyuyorlar. O yüzden paketli gıdalardan uzak durmak en iyisi.

Geri
Yukarı