Kolanın içindeki böcek kanı

Ben sizin demek istediğinizi anladım da, o olayın aslı benim anlattığıma dayanıyor. Bahsettiğiniz bitkinin meyan kökü olması lazım hatta.

Bunlar ortaokullu çocukları koladan vs. uzaktan tutmak için uydurulmuş şehir efsaneleri.

Ben küçükken halam bana kola içme yoksa burnun kanar derdi. Bende içmezdim.

Nedense aklıma o geldi :D

İster inanın ister inanmayın orası size kalmış. Teyzem anlattı arkadaşı kola şirketinde çalışıyormuş, kola için toplanan özel bir bitki varmış. Adını hatırlamıyorum ama. O bitkiyi tarlalarda yetiştiriyorlarmis, tarlada haliyle fare, böcek vs. olabiliyor. He birde o bitkiyi böcekler çok seviyormuş oyle dedi. Bitkiyi biçerken makineyle haliyle böceklerde geliyormuş. Bana böyle anlattı. Ona bakilirsa bir çok sey tarlada yetiştiriliyor şeker pancarı gibi gibi ve ilaclama da yapılıyordur yani. O zaman yedigimiz bisküvi, çikolatada da böcek var. Hatta cay şekerinde. Caya o rengi de böcek veriyor zaten 🙂

Ben zaten içmiyorum ama sebebi bu değil, asıl sebebi seker.
Bizim aslında tarım ilaçlarından ve GDO'dan korkmamız lazım. :)

Hocam besini neyden alacağız? Dediğiniz şeyler nerdeyse her yiyecekte var. Balık tutmaya gidiyorum ben, denizler çok temiz...
Yavaş yavaş zehirlenip öleceğiz. Ve sonra insan bünyesi evrim geçirip onlara da alışacak. Derken yüzyıllar sonra doğal besinlere geçildiğinde de insanlar bu defa zehirsiz olduğundan doğal olanı da unutmuş bünyesiyle yerle yeksan olacak. 😃 Bu evrim süresince birçoğumuz ölmüş olacağız.
Her yerinde gemiler yüzen denizdeki balıktan da hayır gelmez ki.

İster inanın ister inanmayın orası size kalmış. Teyzem anlattı arkadaşı kola şirketinde çalışıyormuş, kola için toplanan özel bir bitki varmış. Adını hatırlamıyorum ama. O bitkiyi tarlalarda yetiştiriyorlarmis, tarlada haliyle fare, böcek vs. olabiliyor. He birde o bitkiyi böcekler çok seviyormuş oyle dedi. Bitkiyi biçerken makineyle haliyle böceklerde geliyormuş. Bana böyle anlattı. Ona bakilirsa bir çok sey tarlada yetiştiriliyor şeker pancarı gibi gibi ve ilaclama da yapılıyordur yani. O zaman yedigimiz bisküvi, çikolatada da böcek var. Hatta cay şekerinde. Caya o rengi de böcek veriyor zaten 🙂

Ben zaten içmiyorum ama sebebi bu değil, asıl sebebi seker.
Komik olduğunu düşünüyorum her çay rengi, çay renginden katı veya biraz daha soluk şeyde böcek var o zaman! Sizi çok güzel kandırmışlar :D.
Alkol varsa boşuna kazıklanmayalım, alayım bir koli kola. :) Saçma sapan sıkıyor arkadaşınız. Ona ne deseniz boş. Gidin duvara anlatın daha iyi.
Aslında kolayı damıtıp alkol elde edebiliriz eğer varsa alkol piyasası iyi :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı