Kolum kırıldıktan sonra şınav çekemiyorum

linuxzen

Hectopat
Makaleler
1
Yer
izmit
Daha fazla  
Kolum alçıdan çıkalı yaklaşık 1 ay oldu, kendine geleli 1 hafta oldu ama şınav çekmeyi deneyince 4 tane zar zor çekiyorum. Barfix de aynı. 15 zar zor yapabilirken şu an kendimi bile kaldıramıyorum. 1 haftadır düzenli şınav çekiyorum ama pek bir etkisi olmadı şu ana kadar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kolum alçıdan çıkalı yaklaşık 1 ay oldu, kendine geleli 1 hafta oldu ama şınav çekmeyi deneyince 4 tane zar zor çekiyorum. Barfix de aynı. 15 zar zor yapabilirken şu an kendimi bile kaldıramıyorum. 1 haftadır düzenli şınav çekiyorum ama pek bir etkisi olmadı şu ana kadar.

Kol alçıda sabit kaldıya kaslar salmıştır kendini kullanılmayınca düzelir çalıştırınca herhalde tekrar.

Tek çare düzenli esnetme hareketleri ve antrenman. Uzun süre hareketsiz kalan uzuvlarda bazı kaslar donma derecesinde küçülür o yüzden esnetirken vs. dikkatli ol yavaş yavaş yap aşırı zorlarsan kas yırtılması denen bir şey var aylarca fizik tedaviyle bile geçmiyor. Gençsin düzenli antrenman yap toplarsın , esnetmeyi sakın unutma ve aşırıya kaçma. Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı