Komorlar Cumhurbaşkanı: "Biz daima Türkiye’nin yanında olacağız."

Komorlar Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin daima yanında olacağını söyledi. Ülke haritada bile zor gözüküyor ama bizim yanımızda olacaklarmış. Siz ne düşünüyorsunuz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkürler İlyas Salman. (Ç.)

Pandemiden önce dalış için lokasyon araştırırken denk geldiğim yerlerden biri, Fransızca konuşabildikleri dışında bir bilgim yoktu. Bir ülkenin yanımızda olması güzel ama keşke önce en azından buharla çalışan gemilere sahip olsalardı. Allah korusun savaş durumunda falan yelkenli gemilerle oradan buraya gelmeleri nereden baksan 1 yıl sürer...

Bu açıklama Afrika'nın Türkiye'ye duyduğu samimiyeti gösteriyor. Komorlar ne kadar yanımızda olabilir bilmiyorum ama olaya geniş açıdan bakmak lazım. Afrika'ya giden Türklerin hikayelerini dinleyin, okuyun. Birçoğu Türkleri gördüğünde aileden biri gibi davranıyor. Çünkü tüm dünya ezerken Türkiye onlara yardım ediyor. İleride bunun etkilerini göreceğimizden eminim. "Ülke haritada bile zor görünüyor" cümlesine bir eleştirim var. İsrail de haritada zor görünüyor ama dünyayı yönetiyor. Elbette Komorların böyle bir gücü olduğunu iddia etmiyorum ama bakış açınız yanlış. Hollanda'nın da küçük bir ülke olduğunu hatırlatayım. Her şeyi yıkıcı şekilde eleştiriyorsunuz ve bu bazı şeyleri görmenizi engelliyor. Mesela ürünler zamlandığı için iflas edeceğini düşünen market sahipleri yurt dışından gelenlerin marketleri silip süpürmesini zevkle izlerken "ülke 1 milyoncuya döndü" diye paylaşım yapıyor. Maalesef ülkemizdeki bu b*k atma alışkanlığı bitmiyor. Geçenlerde üretilen uçak parçasıyla dalga geçiyorlardı. BU ÜLKE ARABA ÜRETİYOR VE HALKI BUNUNLA DALGA GEÇİYOR. Devlet, özel şirket ya da bir şahıs bir şey yaptığında onunla ilgili 100 yorum varsa 4'ü yapıcı eleştiri. Yarın bir gün hükumet değişti ve ekonomi düzeldi diyelim. Bu sefer de ülkeyi sattı öyle düşürdü vs. diyeceksiniz. Kısa vadeli düşürüldü diyeceksiniz. Çünkü amacınız destek vermek değil. Yaşadığınız ülkeyi kötülemek. Hükumeti falan korumuyorum ha. Yarın yeni hükumet geldiğinde ona da saçma sapan eleştirilerde bulunacaksınız bunu söylüyorum.

Her şeyi yıkıcı şekilde eleştiriyorsunuz ve bu bazı şeyleri görmenizi engelliyor.
Tüm eğlencenin içine ciddiyet bombasını koydun, keyfimiz kaçtı. Komorlar diye bir ülke var, Dünya'daki 7.8 milyar insanın en az 7.7 milyarının hiç duymadığı bir yer. Bırak da desteğin büyüklüğüyle eğlenelim biraz.

Coğrafya takıntısı olan biriyim, saatlerce incelemediğim harita kalmadı, en az 150 ülkenin sınırlarını ezbere çizerim ama ben bile bu ülkeyi dalış için gidecek yer ararken fark ettim. Biraz eğlenceden kimseye zarar gelmez. :D

Neyse; ABD, Çin, Rusya gibi dostların olacağına Komorlar gibi tek dostun olsun. 1 Türk + 1 Komorlu Dünya'ya bedel. :D

Tüm eğlencenin içine ciddiyet bombasını koydun, keyfimiz kaçtı. Komorlar diye bir ülke var, Dünya'daki 7.8 milyar insanın en az 7.7 milyarının hiç duymadığı bir yer. Bırak da desteğin büyüklüğüyle eğlenelim biraz.

Coğrafya takıntısı olan biriyim, saatlerce incelemediğim harita kalmadı, en az 150 ülkenin sınırlarını ezbere çizerim ama ben bile bu ülkeyi dalış için gidecek yer ararken fark ettim. Biraz eğlenceden kimseye zarar gelmez. :D
Yahu inan ben de komik yorum yazacaktım. Yazmak için aşağı kaydırırken gördüğüm yorumlar beni çıldırttı. Aslında içimde biriktirdiğim için burada patladım. Ama nerede bir haber olsa herkes bir şekilde kötülemeye çalışıyor. Bu beni delirtiyor hocam. Adam bir markanın web sitesi güncellenmiş sizce nasıl olmuş diyor. Yapılan yorum "bunu ben de yaparım" Abi bu nasıl bir ortam. Bıktım usandım artık. Mantıklı bir tartışma vardır diye foruma giriyorum adam üç paragraf argüman sunmuş herif utanmasa cevap olarak "napim" yazacak. Utanmaktan da değil aklına gelmiyor eminim.

"Ülke haritada bile zor görünüyor" cümlesine bir eleştirim var. İsrail de haritada zor görünüyor ama dünyayı yönetiyor. Elbette Komorların böyle bir gücü olduğunu iddia etmiyorum ama bakış açınız yanlış. Hollanda'nın da küçük bir ülke olduğunu hatırlatayım.
Yav bu nece bir yorumdur. Mesele boyutu değil zaten, Komor ne abi? Neden peygamber gibi oraya buraya gidip millete yardım ediyoruz? Kimin parasıyla? Önce devletin kendi halkına yardım etmesi gerekmiyor mu?

Geri
Yukarı