Komşu Şikayeti

Para ver halıfleks yaptırsınlar bu sayede sesler azalacaktır. ☺ Şaka bir yana ben bir sonuca ulaşabileceğinizi sanmıyorum. Özellikle rahatsızlıkların akşam saatleriyse eğer anlayışlı bir aileyse kibarca rahatsızlıklarından belirtmekten başka bir çaren yok gibi.

Tek çare birkaç adamla kapıya dayanın ve aranızdan sadace bir kişi konuşup kibarca durumu izah etsin. Zaten o kadar adamı görünce mesajı alacaklardır.

Bizim burdada bir tane ''arap pisliği'' aile vardı. Karşı apatmanda gece 4'e kadar pencere açık car car konuşuyorlardı. Nasıl olduysa apartman toplatısında ortaya çıktı. Herkes rahatsızmış. 7-8 adam toplanıp gidip konuştuk. Mesajı aldılar.

Direkt belediyenin beyaz masasını arayabilirsiniz. Belediyenizin iletişim bilgilerinden arayıp öğrenebilirsiniz.
Belediye beyaz masayı ararsanız; çok ilgilenmiş gibi görünseler de size umut vermeyeceklerdir. Ses seviyesi ölçüm cihazlarıyla gelip ölçüm yapıp, gerekirse ceza keseceklerini söyleyeceklerdir. Oysa ki üst kat komşu gürültüsü bir gece klübü gürültüsüne benzemez. Ne zaman başlayıp ne zaman biteceği ve şiddeti belli olmayan bir gürültü türü. Cihazla tespiti kolay değil. Kaldı ki ne zaman geleceği belli olmayan belediye görevlileriyle.

Polisler bir halt yapmıyor, karşımızdaki market gecenin 11'ine kadar aralıksız Türkçe pop şarkılar çalarak mahalleyi inletirken her gün aramamıza rağmen sadece 1 kere gelip ceza kestiler.
Bizim de karşımızda çiğ köfteci var. Subwoofer'ın ses seviyesini fulluyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçtiğimiz aylarda, yan apartmanda ki hanelerden birinde bir gürültü duydum. Bir süre önemsemedim, uykuma geri dönmeye çalıştım ama daha fazla kayıtsız kalamayınca balkona çıktım. Mutfaklarının küçük bir bölümü görünüyordu ve sadece bizim evden ve benim durduğum yerden görünüyordu, başka her hangi bir komşunun görme ihtimali yoktu.
Mutfağın görünen bu küçücük kısmında adam oturuyordu ve bağırıp çağırıyordu. Ara sıra adam gözden kayboluyor ve vurma sesleri geliyordu ve adam tekrar oturuyordu. Bir süre böyle devam ettikten sonra, masaya silah koydu.
Delikanlı bir abimiz olacak ki, tartışmaya devam ederken ara sıra namluya kurşun sürüp şarjörü çıkarıp takmalar falan işin göz korkutma kısmını da o arada hallediyordu, benim insafıma kaldın demenin en kahpe yoluydu bu benim nazarımda. Korkmuş çocukların seslerini de duyuyordum arada. Tabi ki vurma sesleri belli aralıklarla devam da ediyordu.
İşin kötü kısmı şu ki bu silahı o anda, o evde bulunanlar dışında dünyada görebilen tek kişi bendim, yerim ve onların evi öyle bir konumdaydı. Şikayette bulunsam ve adam saracak olsa direk bana saracaktı, tabi ki bir önemi yoktu, bir anlık gafletle canlar yanabilirdi.
Oldum olası haz etmediğim ve her daim haz etmememi haklı çıkaracak eylemlere imza atmış polisi aradık. Aparmanın ön cephesine bakan balkonuna geçtim polisler gelince aşağı indim durumu anlattım. Yukarı çıktılar tam 5 dakika sonra aşağı indiler, ekip otosuna doğru ilerlerken yaptıkları konuşmada geçen cümlelerden bir şuydu " Adam haklı abi"
Ekip otosuna binip gittiler, arkalarından küfür kıyamet yardırdım ve 3-5 dakika sonra bir silah sesi duymam diye de umut ettim.
Daha önce de bir çok yerde söyledim bu ülkede istisnaları mutlaka olmakla birlikte en büyük suç örgütüdür polis.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı