Komşudan gelen kablolu interneti kablsozu yapma

asdfer6

Hectopat
Evime komşudan gelen kablolu internet var. Ben bu kablolu interneti ev içinde dağıtmak istiyorum. Evin her yerinden full çeksin istiyorum internetin.
Bu cihaz ACCES POİNT mi olmalı yoksa ROUTER olması yeterli mi ? 120 m2 evin içinde full çekmesi için hangi aleti almam gerekiyor?
Bana darty'de Darty TR - TP-LINK TL-WR740N 150Mbps Kablosuz N Router - Wireless Adaptör bu cihazı önerdi sizce yeterli mi?

Yani söylediğim gibi evin her yerinde full çeksin istiyorum. Ne gibi özellikli almam gerekiyor ve hangi aleti almam gerekiyor?
Yardımlarınızı bekliyorum. Öneride yapabilirsiniz.

Anten 5 dBi rahat rahat kurtaracaktır. Ancak bakın, yukarıda duvarınız sorulmuş.

Hakikaten de duvar var, "duvar" var. Ayrıca eviniz kaç m2 ?

Bu 2 sorunun cevabına göre bir tavsiyede bulunabiliriz. Genel anlamda ASUS RT-N10 yeterlidir.

Anten 5 dBi rahat rahat kurtaracaktır. Ancak bakın, yukarıda duvarınız sorulmuş.

Hakikaten de duvar var, "duvar" var. Ayrıca eviniz kaç m2 ?

Bu 2 sorunun cevabına göre bir tavsiyede bulunabiliriz. Genel anlamda ASUS RT-N10 yeterlidir.
Hocam 3 duvar var tek tuğla olarak yani duvarlar kalın değil.
Ev ise 100 m2 ilk yazdığımda 120 m2 dedim daha iyi bir dağıtıcı önerisi almak için.
Şimdi önerilerinizi tekrar yazar mısınız?

Evin ortasına koyun, rahat rahat çeker. Olmadı, anten alırsınız. Ama bu düşük ihtimal. Yani daha güçlü antenli bir Router'a para vereceğinize antene para verirsiniz.

Dediğim gibi, antene bile gerek yok :)

Kurulumda yardımcı oluruz Router'ın.

Evin ortasına koyun, rahat rahat çeker. Olmadı, anten alırsınız. Ama bu düşük ihtimal. Yani daha güçlü antenli bir Router'a para vereceğinize antene para verirsiniz.

Dediğim gibi, antene bile gerek yok :)

Kurulumda yardımcı oluruz Router'ın.
Hocam yani şimdi benim almam gereken router mi acces point mi?
Alıcağımın anten dbi en düşük kaç olmalı?
Hızı kaç olmalı?
Ona göre bi yardımcı olursanız araştırma yapayım.
Uygun ücretli olanı almak istiyorum artık.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı