Komşudan internet bağlantısı çekmek

Hocam ben 6 yıl kullandım yapmayın üzülürsünüz.
Onun için yazdım buraya yani tam verim alamıcaksak eğer donmalar vs. olacaksa bu değerlerde yeni bir başvuru yapıcam daire için yani 40 vericeğime 80 veririm interneti düzgün kullanırım hiç değilse.
Evet bu routerdan ben de kullanıyorum işinizi görür. Ama hız keşke 20 üzeri olsaydı çünkü 3 4 cihaz aynı anda kullanırsa yavaşlama olur. Komşu ile görüşün paket yükseliyorsa yükseltsin.
en az 3 telefon bağlanır.
mbps mi? s/MB mi?
mbps 0,60

Hocam ben yasak diye biliyorum, yanılıyor muyum? İnternetini paylaşana 10 bin TL ceza
Ya komşu dediğimde akrabam zaten yani sıkıntı olacak bir durum yok.
Evet bu routerdan ben de kullanıyorum işinizi görür. Ama hız keşke 20 üzeri olsaydı çünkü 3 4 cihaz aynı anda kullanırsa yavaşlama olur. Komşu ile görüşün paket yükseliyorsa yükseltsin.
Adsl internet olması fark etmez değil mi bu router için ? Birde giriş normal ethernet kablosu girişi değil mi videoda izlediğim mavi bir giriş kısmı var karşı modemden çektiğimiz kabloyu o girişe takıyoruz ve diğer girişlerden istersek bilgisayara kablolu bağlantıda sağlayabiliyormuşuz doğru mudur ?
Ve şöyle bir yorum görmüştüm. Bu modemden kablo ile bağlanıp wifi bağlantısı kurduğumuzda asıl modemdeki wifi kullanılmıyor gibi bir şey gördüm saçma ama her ihtimal sorayım dedim doğru değil herhalde bu yorum.

Son düzenleme:

ADSL internet olması fark etmez değil mi bu router için? Bir de giriş normal Ethernet kablosu girişi değil mi videoda izlediğim mavi bir giriş kısmı var karşı modemden çektiğimiz kabloyu o girişe takıyoruz ve diğer girişlerden istersek bilgisayara kablolu bağlantıda sağlayabiliyormuşuz doğru mudur?

Ve şöyle bir yorum görmüştüm. Bu modemden kablo ile bağlanıp Wi-Fi bağlantısı kurduğumuzda asıl modemdeki Wi-Fi kullanılmıyor gibi bir şey gördüm saçma ama her ihtimal sorayım dedim doğru değil herhalde bu yorum.

Hocam akrabanız evet ama sorun komşuyla değil, iki ailenin bir interneti kullanması suç diye biliyorum.

ADSL internet olması fark etmez değil mi bu router için? Bir de giriş normal Ethernet kablosu girişi değil mi videoda izlediğim mavi bir giriş kısmı var karşı modemden çektiğimiz kabloyu o girişe takıyoruz ve diğer girişlerden istersek bilgisayara kablolu bağlantıda sağlayabiliyormuşuz doğru mudur?

Ve şöyle bir yorum görmüştüm. Bu modemden kablo ile bağlanıp Wi-Fi bağlantısı kurduğumuzda asıl modemdeki Wi-Fi kullanılmıyor gibi bir şey gördüm saçma ama her ihtimal sorayım dedim doğru değil herhalde bu yorum.

Hocam akrabanız evet ama sorun komşuyla değil, iki ailenin bir interneti kullanması suç diye biliyorum.
Pardon bilgisayar nasıl olduysa 2 kere yazmış.

Pardon bilgisayar nasıl olduysa 2 kere yazmış.
Evet ama ağı kullanan yabancı biri olmadığından haberi okudum internet sağlayıcısı gibi davranmak olarak nitelendiği için yasaklanmış bizimki tek evde ek router almış gibi düşünülebilir. bi pazarlama vs. yok yani.
Router kullanan biri ile görüştüm gerekli bilgileri aldım teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı