Konsolların geliştirici versiyonu nasıl bulunur?

gümüşhaneli

Decapat
Yer
Morioh
Oyun yapımcıları için olan versiyonunu.
PS1.
PS2.
PS3.
Gibi eski konsollar.

Nereden bulabilirim/bulabilir miyim? Özellikle eski olanların çünkü yeni konsollarınkini normal birisi olarak bulmama imkan yok gibi.

Sebep: Koleksiyonculuk+belki yarın bir gün oyun geliştirim ve bu bir konsol oyunu olur :D

Oyun yapımcıları için olan versiyonunu.
PS1.
PS2.
PS3.
Gibi eski konsollar.

Nereden bulabilirim/bulabilir miyim? Özellikle eski olanların çünkü yeni konsollarınkini normal birisi olarak bulmama imkan yok gibi.

Sebep: Koleksiyonculuk+belki yarın bir gün oyun geliştirim ve bu bir konsol oyunu olur :D

Zor sanırım.

Geliştirici versiyonu yok sanırsam. Bir konsol çıkmadan önce yetkili kişilere development kit adı altında makineler veriliyor ve onlar ile geliştiriyorlar diye biliyorum ama yanlışım olabilir. Eğer varsa düzeltin lütfen :)

PS3 Dev Kit:

1617365632923.png

PS4 Dev Kit:

1617365653110.png

PS5 Dev Kit:

1617365673855.png

Haklısınız peki nereden bulabilirim?

Bu tip makineler sadece Sony ile anlaşması olan büyük şirketlere satılıyor veya veriliyor. İkinci ellerini yurtdışında bulabilirsiniz. Gamestop mağazalarında bir ara görmüştüm. Makine biraz karmaşık hatta şifreli bile olabilir başkaları kullanmasın diye. Uğraşmaya değmez. Benim bu önerimi dikkate almamanız hem daha iyi olur. Sadece bilgilendirme için söyledim yani :)

Edit: Düzgün çalışan makineler 2500$'a kadar çıkabiliyormuş (PS4 Dev Kit.)

Bu tip makineler sadece Sony ile anlaşması olan büyük şirketlere satılıyor veya veriliyor. İkinci ellerini yurtdışında bulabilirsiniz. Gamestop mağazalarında bir ara görmüştüm. Makine biraz karmaşık hatta şifreli bile olabilir başkaları kullanmasın diye. Uğraşmaya değmez. Benim bu önerimi dikkate almamanız hem daha iyi olur. Sadece bilgilendirme için söyledim yani :)

Ülkemizde bu tarz konsolların normal olan versiyonları 2. elleri bile anormal fiyatlara satılıyor çok eskiyse nostaji biraz eskiyse yeni gibi diyerek kalıyorlar aynı fiyata denk gelirse bir dev kiti yurtdışından alabilirim tamiri ne kadar zor olabilirki

Edit(dev kit fiyatları maşallah yani :D)

Ülkemizde bu tarz konsolların normal olan versiyonları 2. elleri bile anormal fiyatlara satılıyor çok eskiyse nostaji biraz eskiyse yeni gibi diyerek kalıyorlar aynı fiyata denk gelirse bir dev kiti yurtdışından alabilirim tamiri ne kadar zor olabilirki.

Öyle demeyin hocam çok karmaşık makineler. İlgili bir kaynağı bulabileceğinizi sanmıyorum. İnsanlar genelde bunları koleksiyon değeri taşıdığı için alıyorlar.

Öyle demeyin hocam çok karmaşık makineler. İlgili bir kaynağı bulabileceğinizi sanmıyorum. İnsanlar genelde bunları koleksiyon değeri taşıdığı için alıyorlar.

Zaten koleksiyonluk olduğu için fiyatları uçuk bir de PS2 devkit in yanında bir de normal PS2 lazımki düzgünce geliştirme yapabil birisi kodlama diğeri oynatma görevi görüyormuş bilgisizlik kurbanı oldum kb

Kısaca benim hayeller gg.

Yeni konular

Geri
Yukarı