Konu dışı konuları neden kilitleniyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@184424 konu kilitlendikten yarım saat sonra oturdum ve 5 sayfa mesajı teker teker okuyup paragraflarca cevap yazdım ve baştan savmış mı oldum? Eğer öyleyse bir daha kimseye de konu neden kilitlendi diye sorup tonla laf işitmem. Elimden geldiğince adil olayım, verilen vazifeyi en iyi şekilde yapayım dedikçe böyle yorumları görmek... Tamam, bir daha ben de kilitler geçerim daha mutlu olursun o zaman. Kusura bakma.

Kuralların yüzde 95'i, belki de yüzde 100'ü yıllardır değişmedi. Zamanında bana da saçma gelmişti bazı kurallar, konu açtım sizin yaptığınız gibi, bir şey değişmeyince ayak uydurdum. Çünkü yapacak bir şey yok bu durumda.

Konu dışı konuları birkaç temel sebepten dolayı kilitlenir:

1- Konu amacından çıkmıştır. Örnek verecek olursak, sohbet konusu. Üyeler, konu açması gerekirken buraya soru sorarsa ve diğer üyeler de cevaplarsa konu kirlenir. Doğal olarak da kilitlenir.

2- Bir konuda 3 veya daha fazla üye tartışırsa konu kilitlenir. 1-2 üye tartıştığında genel olarak kilitlemiyoruz, uyarı alıyorlar ve mesajları siliniyor.

3- Uyarı konuları. Moderatör gelip açıklama yapar, kilitlenir. Bunun sebebi ise daha fazla açıklamaya gerek olmaması. Eğer uyarıyı alan kişinin itirazı varsa rapor sisteminden iletişime geçiyor zaten, yani kilitlenmesi üyeyi susturmak gibi algılanmasın.

Fazla mesaj gelen konuları kilitlemiyoruz.

Konu dışı konuları birkaç temel sebepten dolayı kilitlenir:

1- Konu amacından çıkmıştır. Örnek verecek olursak, sohbet konusu. Üyeler, konu açması gerekirken buraya soru sorarsa ve diğer üyeler de cevaplarsa konu kirlenir. Doğal olarak da kilitlenir.

2- Bir konuda 3 veya daha fazla üye tartışırsa konu kilitlenir. 1-2 üye tartıştığında genel olarak kilitlemiyoruz, uyarı alıyorlar ve mesajları siliniyor.

3- Uyarı konuları. Moderatör gelip açıklama yapar, kilitlenir. Bunun sebebi ise daha fazla açıklamaya gerek olmaması. Eğer uyarıyı alan kişinin itirazı varsa rapor sisteminden iletişime geçiyor zaten, yani kilitlenmesi üyeyi susturmak gibi algılanmasın.

Fazla mesaj gelen konuları kilitlemiyoruz.
Keşke boy uzatma konularını da kilitleseniz.

Bu mesajım moderasyon ekibinedir.
Kapanan konumdaki mesajına göre söyleyeceğim. O sallamasyon cevap korsandı. Ve korsana karşıyız. Ve daha komiği dolaylı yoldan korsana teşvik oluyor bu dediğin şey. Bizi başınızdan savmak için mi kaçamak cevaplar veriyorsunuz moderasyon ekibi arkadaşlar? Başta da siz. @Shimada Sensei O adam korsan yolla çözüme kavuşturdu. Hani nerede kaldı korsana destek vermememiz?
Basit eleştirileri bile kaldıramıyorsunuz. Bu da benim düşüncem. Katılan vardır. Katılmayan vardır. Benim fikrim bu doğrultuda.

İkinci sözüm o kural saçma olsa da uyacaksınız diyen moderatöre olacak. Madem saçma, neden kaldırmıyorsunuz? @Hielah
Doğru mu görüyorum? Evet, sensin.

Bazen de konu uzamasın diye kapatılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı