Konuşalım, dertleşelim

Ufak bir sorun ama canımı sıkıyor bu sorun. Bilgisayarın ağ konumu modemi kapatıp açınca sürekli ortak ağa dönüşüyor ve kaç kere ağ profilini ev olarak ayarlayıp ekstra oluşturulan profilleri birleştirmeyi denediysem de hala ağ 2 - ağ 3 diye her kapatıp açışımda sayı artarak gidiyor, yeni profil oluşturuyor, onu da ortak ağ yapıyor bilgisayar. Konu açtıysam da çözüm öneren olmadı. Kaç yıllık PC kullanıcısıyım böyle bir sorunla ilk defa karşılaşıyorum.

Ufak bir sorun ama canımı sıkıyor bu sorun. Bilgisayarın ağ konumu modemi kapatıp açınca sürekli ortak ağa dönüşüyor ve kaç kere ağ profilini ev olarak ayarlayıp ekstra oluşturulan profilleri birleştirmeyi denediysem de hala ağ 2 - ağ 3 diye her kapatıp açışımda sayı artarak gidiyor, yeni profil oluşturuyor, onu da ortak ağ yapıyor bilgisayar. Konu açtıysam da çözüm öneren olmadı. Kaç yıllık PC kullanıcısıyım böyle bir sorunla ilk defa karşılaşıyorum.
Bende de Ekran kartı Coil whine var, değişim kabul etmiyorlar. Güya sorun bulamamışlar. Benim kisi çok daha vahim. Bunun yüzünden ağladığım bile oldu.

Parasızlık canımı sıkıyor. Geçen gün, gündem gibi olan şu 14 yaşındaki Kanadalı çocuk aklıma gelince sinir olmuyor değilim :) Aslında birçok derdim var ama onları anlatsam yakarsınız, o yüzden boşverin. Ee nasılsınız gençlik?

Şu kısıma kim inanır? Daha geçen gün 250-300'e joystick aldığını biliyoruz hiç boşuna param yok deme.😊
200-300 TL beni zengin yapmaz, parayı nasıl kazandığımı da bilmeden bunu demeniz doğru da olmaz. Zira 300 TL öyle çok bir miktar değil, yani 4-5 gün çalışsan bile kazanabilirsin. 14 yaşındaki bir çocuk sadece çim biçerek, 1 ayda 10700K + 2080S bir sistem diziyor ise işte o zaman paran yok demektir. Bunu tartışmayalım bence :)

200-300 TL beni zengin yapmaz, parayı nasıl kazandığımı da bilmeden bunu demeniz doğru da olmaz. Zira 300 TL öyle çok bir miktar değil, yani 4-5 gün çalışsan bile kazanabilirsin. 14 yaşındaki bir çocuk sadece çim biçerek, 1 ayda 10700K + 2080S bir sistem diziyor ise işte o zaman paran yok demektir. Bunu tartışmayalım bence :)
Ona şükür. Ben çalışamıyorum da. Annem izin vermez. Bursluluğum anca yetiyor. Yoksa şimdiye PC alacak para bulabilirdim.

Mart ayından beri evde kendimi karantinaya aldım, hala da karantinadayım. Çok gerekli bir durum olmadıkça dışarı çıkmıyorum. Çıktığımda da mesafeyi korumaya çalışıyorum. Fakat artık çok sıkıcı olmaya başladı.

Yürüyüş yap(a)mıyorum, çünkü İzmir sıcağında maske takınca sırılsıklam oluyorsunuz. Akşamları bile sıcak oluyor. Onun dışında birkaç yakın dostum var, fakat onlarla da COVID-19 sebebiyle görüşmüyorum.

Ama bakıyorum insanlar çok rahatlar, sanki hiç salgın olmamış gibi. Onlar böyle rahat oldukça benim ve benim gibi insanların karantina süreci uzuyor doğal olarak.

--> Bu yazdıklarımı da dert olarak görmüyorum, sadece problem olarak nitelendiriyorum. Para..vb durumlar eğer zorunlu ihtiyaçlarınızı karşılıyor, sadece lüks ihtiyaçlarınıza yetmiyorsa bu bir dert değildir. Elbette zorlanabilirsiniz, zorlanabiliriz. Hak veririm elbette ama ben bunu ''dert'' olarak nitelendirmezdim. Şükredelim. Ben bile sağlığım için ücretini ödediğim TYT-AYT'ye girmedim. 140 TL de öyle basit bir para değil yani. Ama önceliğimi sağlığıma verdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı