Kopya çekerken yakalandım

Herkese merhaba. Bugün matematik sınavı vardı ve ben hiç yapamam matematiği. Bu yüzden kopya çekme kararı aldım. Ama çok amatörce bir iş yaptım ve yakalandım sadece 4-5 soru çözebilmiştim. Hoca kağıdıma k yazdı fakat kağdımı almadı. Hocaya sorduğumda metmatik hocanla konuş dedi şimdi ne olacak?

Meslek lisesindeysen kafana takmana gerek yok aslında.

Hocanın insafına kalan bir durum k yazarsa ayvayı yedin 0 yazarsa sıkıntı yok.

İkisi de 0 demek değil miydi yanlış biliyor olabilirim.

Herkese merhaba. Bugün matematik sınavı vardı ve ben hiç yapamam matematiği. Bu yüzden kopya çekme kararı aldım. Ama çok amatörce bir iş yaptım ve yakalandım sadece 4-5 soru çözebilmiştim. Hoca kağıdıma k yazdı fakat kağdımı almadı. Hocaya sorduğumda metmatik hocanla konuş dedi şimdi ne olacak?

Hocana karşı saygılı iyi uslu birisi isen seni tekrar sınav yapar veya sözlü olarak geçirir

Hocanın inisiyatifine bağlı. Seni disipline sevk edebilir,orada kınama alabilirsin. Disipline sevk etmeyip seni telafilere sokabilir. e-okul'a K( değeri 0) girebilir. Unutma ki kınama alırsan takdir yok,ikinci kınaman ise uzaklaştırma alırsın. Eğer uzaklaştırma alırsan istediğin zaman kullanabildiğini bil, belki işe yarar. Bizi bilgilendirin lütfen.

Çok kafaya takma, bu da gelip geçecek elbet.
Ben de ilk defa düşük not aldığımda biraz ağlamıştım mesela.
Şuan umrumda mı? Tabii ki de değil. :D

Ucube herifler kapatın gidin şu konuyu hoca 0 girerse girsin sanki ölüm.

Maalesef öğrencilerin iyi bir üniversite kazanmaktan başka şansı yok :p

Ayrıca taktik vereceğim buraya kadar gelmişseniz şu eliyle 3-4 yapan kopya yöntemini fark etmişinizdir benim agalarla kullandığım yöntem şu (eğer açık uçlu soruysa çalışmaz) bak biriniz soruyu bilemedimi diyecek oradan 17. soru çok zor hocam niye bu kadar zorladınız falan zırvalayacak bir şeyler sonra bilen aganda diyecek ki AAA bilemedinmi o soruyu biraz kazık ama kolay falan veya anladım ben o soruyu ama dikkatli çözmen gerekiyor diyecek agan bu arada cevabı a farz et ha çünkü a ile başlayan cümle kuruyor çaktın mı? Cevap b diyelim agan mesela ben o soruyu çözdüm kolaydı falan der C ise cevabı bulmak o kadar zor değil veya cevap sorunun içinde vesaire uydur bir şeyler cümleyi uzat kısalt ne bilm D yede kendiniz bulun hadi vereyim denemenin en zor sorusu oydu veya dene birkaç kere bulursun diyebilirsin E'de de en zor soru oydu falan zırvala bir şeyler işte taktik bu.

Bu arada küçük yaştayken (yedi sanırm) bende samimi olduğum bir hocanın sınavından kopya çekmiştim fark etmişti bir şey söylememişti hala gece rüyama giriyor ama yine çekiyorum siz siz olun düzgün garantili yöntemsiz çekmeyin aga bak o yüz ifadesi var ya hocanın hayatın boyunca unutamazsın onu o hayal kırıklığını mı diyeyim apayrı bir şey o travmalık olay siz siz olun çekmeyin yarım yanmalak hele arkadaşın kağıda bakmak falan yan yana oturup beraber anlaşmamışsanız denemeyin ön sıra olur arka sıra olur. Ben benim taktik harici çekmiyordum.

Ayrıca kral çok dert etme k girse bile bir şey olmaz diğer notlar sınıfta kalmalık değilse yukarıdaki commentsleri oku yararlı şeyler var. İnan bak yurt dışında da okudum zamanında TR'nin sistemi kadar kötü bir sistem yok hocaları Full değiştirmek gerekiyor öyle diyeyim. Aklıma gelmişken bizim edebiyatçı kontrol ederken soruları Survival gerilimli müzik açıyordu D:

Sen gene yakalanmamaya çalış çok birden bişey olmazda sonrasında acımazlar

Yapmasaydin kardesim. Sana yap diyen mi oldu? Tamamiyla senin zararina olmus.

Bak kankam benim çocukta sıkıntı yok insanlık hali TR standartlarında ne bekliyorsun.

Hocandan özür diliyebilirsin, ricada bulunabilirsin ayrıca hocanında insafına kalmış k girerse 0 alırsın büyük ihtimal ama sen yine de özür dile hocandan belki yeni sınav yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı