Kopyala-yapıştır yapan üyeler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dünyanın en boş konularından birisi daha :)
yapın önerinizi geçin.
Klavye mouse hakkında bilgi sahibi olarak düşündüğüm birkaç isim var sanki o isimler git gide azalıyor 😒
Bu konuyu tamamen ego tatmini olarak görüyorum.
Ben Galax 1650S öneriyorum bir altımdaki de aynı şeyi öneriyor diye kopyala yapıştır olduğunu düşünmüyorum.
O zaman tüm 10100F önerenler hırsız.
Ha sosyalde büyük bir sürü psikolojisi var orası ayrı bir konu.
Aquaris, N5, Drop Plus bla bla.
Kopyala ve yapıştır öneri yapsa ne olacak? Zararı mı oluyor? Hayır. 1 kişinin önerdiği ürünü almak ister misin? Hayır, bir kaç kişinin önerdiği zaman almak istersin. Yani kopyala ve yapıştır yaptığı için bir üyeyi linçlemek mantıksız.

Ben niye alındım acaba? Ben kopyala yapıştır yapıyor muyum? İçimde yapıyorum gibi bir his var ama emin değilim.

Cidden Corsair HS35 yerine bu markanın, daha doğrusu modelin önerilmesini aklım almadı ve hiçbir zaman almayacak.

HS35 kırılıyor ki bana göre burada %50 tasarım %50 kullanıcı hatası var, kırılsa bile firma yenisini yolluyor. Ben buna bile güvenerek alırdım.

Onu da geçtim, Drop Plus üzerine marka basılarak daha pahalıya satılan bir ürün. Yani Aliexpress'ten aynı ürünü ya da daha iyisi ucuza alanlar var. Ayrıca garantisinin de Corsair kadar pürüzsüz olacağını düşünmüyorum.
Hocam, elimde hem HS35 hem de Drop Plus var. Drop Plus'ın daha iyi olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. HS35'e çöp mikrofon ve malzeme kalitesi yüzünden çöp diyenler var, ancak orada haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Mikrofona sünger takıldığında patlamaların çoğu yok oluyor, bence gayet yeterli. Ayrıca gerçekten de muazzam bir destekleri var, kırılırsa dediğiniz gibi yenisini ya da bir üst modelini yollayabiliyorlar.

Drop Plus'ın 420 TL'yi hak ettiği tartışılır, ben AliExpress'ten 230 TL'ye aldığım için 230 TL'ye değeceğini net bir şekilde söyleyebilirim. Mikrofon olarak Drop Plus daha üstün, malzeme kalitesi olarak da daha üstün. Drop Plus suni deri kulak pedleri kullanmış, HS35 memory foam denilen malzeme. Kardeşime göre HS35 daha rahat gelirken bana göre Drop Plus daha rahat. Corsair desteği tek geçerim, HS35'in yanında gelen dönüştürücü bozuk çıktı. Derdimi kanıtlarla ve anlaşılır bir İngilizce ile anlatarak mail attım, ertesi gün Tayvan'dan takipli kargoyla yeni dönüştürücü gönderdiklerini söylediler.

HS35'i kendime, Drop Plus'ı da kardeşime almıştım ancak Drop Plus daha kaliteli olunca şu an onu kullanmaktayım. HS35 ile aralarındaki 100 TL'lik farka değeceğini düşünmüyorum ancak 230 TL'ye alınabileceğini samimiyetle söyleyebilirim. HS35 vs Drop Plus şeklinde bir inceleme yapmayı düşünüyordum ancak kısa bir inceleme yaptım gibi :)

Konuyu yeterince dağıttım galiba, zaten tartışma çıkacak gibi birazdan kilit yer. Kopyala-yapıştırı abartanlar var, çevre birimlerinde daha da fazla olduğunu söylememe gerek yoktur. Birkaç mesaj önce yazılan iki link sırasıyla dahi aynı şekilde kopyalanıyorsa bu gereksizliktir, mesaja beğeni atmanın daha mantıklı olduğunu söylememe gerek yok sanırım. Yine de önerilen ürünler aşağı yukarı belli zaten, çok da fazla abartılmamalı.

Niye üstünüze alındınız? 😉

Laf salladığım bir şey yok, olanları söylüyorum.
Eskiden seni de severdim fakat tek işin konularda kaos çıkarıp milleti birbirine düşürmek oldu artık.

Neredeyse kelimesi kelimesine kopyala yapıştır yapman saçma. Sadece @Samotne Ciasteczka, @TÇB gibi üyeler ne öneriyorsa sende aynısını öneriyorsun. Kendine özgün olmalısın, o üründen başka önerecek ürün yoksa mesela şu şu arkadaşın dediği gibi bunu alabilirsin demelisin. Veya önerilen bir şeyi tekrar aynı şekilde önermeyebilirsin? Ben asla kopyala yapıştır yapmıyorum, kulaklık önerisi mi istiyor arkadaş? Bakıyorum benim önereceğim kulaklığı önermiş ise herhangi birisi ona beğeni atıp gidiyorum. Bu kadar basit.
Zaten aslında bu konuyla ilgili kural var. Yanlış değilsem 6. kural. Arkadaşı bu kadar hedef alıp ağlatacak duruma getirmeye gerek yok. Hatasını anlamıştır bence.

Dünyanın en boş konularından birisi daha :)
yapın önerinizi geçin.
Klavye mouse hakkında bilgi sahibi olarak düşündüğüm birkaç isim var sanki o isimler git gide azalıyor 😒
Bu konuyu tamamen ego tatmini olarak görüyorum.
Ben Galax 1650S öneriyorum bir altımdaki de aynı şeyi öneriyor diye kopyala yapıştır olduğunu düşünmüyorum.
O zaman tüm 10100F önerenler hırsız.
Ha sosyalde büyük bir sürü psikolojisi var orası ayrı bir konu.
Aquaris, N5, Drop Plus bla bla.
Konuda defalarca kez dile getirdim, amacım kimseyi gömmek ya da kendimi yüceltmek değil diye. Sen farklı bir şekilde algılamış olabilirsin tabii ki.

Fikrinin doğru olduğunu düşündüğün veya deneyimlemiş bir üyenin önerisini birebir yapmakta bir sorun göremiyorum herkes birbirine yüklenmiş ama. Ben Sapphire Pulse 5500 XT 8 GB modeliyle ilgili Technopat'ta sıkça görüşlerimi ve deneyimlerimi paylaştım üzerine de inceleme yaptım. Doğal olarak 5500 XT sürücülerle ivme kazanınca bu kart sıkça önerilmeye başlandı ve çoğu kişi de özellikle Sapphire Pulse modelini öneriyordu. Şimdi bu insanlara kalkıp "sen niye kopyalayıp yapıştırıyorsun" demem absürd olurdu.

Kopyala ve yapıştır öneri yapsa ne olacak? Zararı mı oluyor? Hayır. 1 kişinin önerdiği ürünü almak ister misin? Hayır, birkaç kişinin önerdiği zaman almak istersin. Yani kopyala ve yapıştır yaptığı için bir üyeyi linçlemek mantıksız.

5 kişi alt alta MX4 öneriyor.
Adam:"çok teşekkür ederim MX4 alacağım" yazıyor.
Yani olay tamamen psikolojik.
O beğen tuşları konuyu açan kişi için pek bir şey ifade etmiyor ama çok fazla kişi önerince bir güven oluşuyor.
Olay bundan ibaret.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı