Koronavirüs vaka sayısı 359'a yükseldi, kayıp sayısı 4'e yükseldi!

Kimse anında bütün etkileri yaşamıyor sonuçta,bence takılması en azından yayılmayı biraz önleyebilir.
  • Maskede o virüsten korunmak için filtre yok.
  • Maskenin etrafında zamanla oluşan nemi tekrar tekrar solumak enfeksiyona yol açar.
  • Maske kayar, oynar ve elinizle anlık bir şekilde düzeltirsiniz, eliniz suratınıza temas eder.
  • Aynı maskeyi diğer günlerde kullanan insanlar var.

Tedavi bulunsa bile bizler deney kobayı gibi evde ölümü beklemeye devam ederken öncelik ensar muhacir diğerekten mültecilere tanınır.

Şahsen öyle bir senaryo olsa şaşırmam hocam. :)

• Maskede o virüsten korunmak için filtre yok.
  • Maskenin etrafında zamanla oluşan nemi tekrar tekrar solumak enfeksiyona yol açar.
  • Maske kayar, oynar ve elinizle anlık bir şekilde düzeltirsiniz, eliniz suratınıza temas eder.
  • Aynı maskeyi diğer günlerde kullanan insanlar var.

Kapalı alanlar, havasız alanlar ve toplu taşımalar dışında maske takmak saçma zaten. Önemli olan temas noktalarını dezenfektan şekilde korumak. Açık havada virüs havada asılı kalmıyor ya da yılan gibi sürüne sürüne yerden canlıyı algılayıp gelmiyor. :)

Eki Görüntüle 517163

Sokağa çıkmayın diyor millet bağıra bağıra, bugün acil bir işim çıktı meydana uğramam gerekti. Tramvaylar, otobüsler maşallah hala yolcu barındırıyor.

Belki onların da acil işi çıktı. Burası İstanbul. Yaşamak istiyorsan dışarda kalman lazım. Yiyeceklerimizin gökten zembille inecek hali yok değil mi?

Belki onların da acil işi çıktı. Burası İstanbul. Yaşamak istiyorsan dışarda kalman lazım. Yiyeceklerimizin gökten zembille inecek hali yok değil mi?
Doğru ya nasıl tahmin edemedim. Tramvayda 2 vagon var, ikisi de birbirine bağlı. Bu 2 vagonlar dolu. Tabii herkesin işi var, eminim öyledir. Acil işten kastım yiyecek falan değil, sapıtmayalım konuyu.

Doğru ya nasıl tahmin edemedim. Tramvayda 2 vagon var, ikisi de birbirine bağlı. Bu 2 vagonlar dolu. tabii herkesin işi var, eminim öyledir. Acil işten kastım yiyecek falan değil, sapıtmayalım konuyu.

Dediğiniz gibi de olabilir hepsinin çok önemli işi de olabilir. Daha uzmanlar bile niye böyle diyemiyor. Virüs çıktı diye herkes işini gücünü bırakıp evine kapanamıyor malûm. Evden Rahat rahat yazmak kolay.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı