Korsan içerik kullanıyor musunuz?

Evet çok merak ediyorum. Genellikle konulara bakarken korsan kullanımını önermiyoruz fakat benim bir sorum olacak; hiçbir uygulamayı korsan ediniyor veya daha önce edindiniz mi?

En baştan ben söyleyeyim, ediniyorum. Ünlü mağazalarda bulunmayan eski oyunları korsan yolla indirdiğim oluyor maalesef. Onun haricinde gerektiğince kullanmıyorum.
Ne demek bilgisayardaki 130+ programdan Windows'un kendisi ve Steam'daki 1-2 oyun hariç ya crackli ya da ücretsiz. En az %70'i Crack'lidir. Orijinal olanlar da ucuz key vb. yöntemlerle edinilmiş yazılımlar. Koskoca forumda yok mu doğru dürüst Crack kullanan?

2010 öncesi kullanıyordum. Şu anda kullanmıyorum çünkü güvenliğe önem veriyorum. Autocad, Powerpoint gibi uygulamaları da okul kendisi verdi yoksa crack kullanmayı düşünürdüm çünkü lisanslar oldukça pahalı.

Sadece Adobe render programını korsan kullanıyorum. Geriye kalan her şey açık kaynak ücretsiz alternatiflerinden ya da ücretsiz sürümlerini kullanıyorum. Render programı için alternatif var ama bilgisayarımda verimli çalışmıyorlar. Olurda Adobe bey ilerleyen süreçte ülkemize özel fiyatlandırma yaparsa alırım ya da atandıktan sonra düzenli bir gelirim olursa alırım.

Bilgisayardan şu an korsan yazılımım yok oyunlar da zaten öyle pahalı olmayanlardan. Sadece telefondan Instagram sayfam için 1-2 tane edit programı kullanıyorum korsan.

Korsan oyun almak boşmuş onu anladım. Eskiden DVD ile alırdım. Derdi bitmezdi. Şimdi tıklıyorsun yükleniyor. Korsan film güzel bir ayrıcalık ama maalesef. Sinemanın hissini vermese de. Şuan olabildiğince orjinal kullanıyorum. Yani kullanmak istediğim şeyin ücretsiz muadillerine bakıyorum.

İçinden bile geçiyorum. Hatta Telegram'da Exxen'in içeriklerini korsan paylaşıyorduk telif yedik. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı