Korsan içerik kullanıyor musunuz?

Zamanında orjinal sandığım bir sürü oyun CD'lerini saymazsak pek korsan kullanmadım, Adobe ürünlerinden birkaçını kullanıyorum verecek param olmadığı için. İleride aylık aylık ödeyebilecek durumdayken alacağım. Eskiden korsan indirip oynadığım tüm oyunlara da şu an Steam üzerinden sahibim.

Hayatının bir yerinde illaki herkes korsan kullanmıştır. Kullanmadım diyen net yalan söyler. Zaten bizim dönemlerde orjinal bir şey bulmak imkansızdı (90'lılar). Ben de abone olduğum platformlarda istediğim içerikleri bulamadığım zaman korsan kullanıyorum. Oyunları korsan olarak kullanmam. Vakti zamanı dediğim gibi orjinal bulmak imkansız olduğu için çok kullanmak zorunda kaldık. Veya kullandıklarımızı orjinal sandık :) Programları nadirde olsa kullandığım oluyor. Ama genel olarak mümkün olduğunca her şeyi orjinal kullanmaya çalışırım.

Kimse paylaşmadan paylaşayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hayır kullanmıyorum.

Hiçbir yazılıma para ödemedim. Mümkün olduğunca ücretsiz yazılımlar kullanmaya çalışıyorum, alternatiflere iyice bakıyorum ama kaçarı yoksa da crack kuruyorum.
Oyunlara gelince ücretsiz verilen oyunları topluyorum ama ücretli oyunları crackli indiriyorum.
Dizi/film izleyen birisi değilim.
Şarkıları YouTube'de dinlerim, Adblock kullanıyorum.

Küçükken çok kullanıyordum. Bir gün istediğim oyunun orijinali korsandan daha az yer kaplıyordu. Öyle başladı. Şu an hiç bir korsan uygulama kullanmıyorum.

Geri
Yukarı