Korsan indirmek kul hakkına girer mi?

Spor yapan birisi olarak et parası yetiştirmekte ağır zorlanıyorum zaten. Alkol deseniz imkansız. İnsan hayatında bu kadar masraf varken burada 500-1.000 lira arası oyunların savunuculuğunu yapanlar çok komik geliyor bana. Nasıl bir dünyada, nasıl bir hayat yaşıyorsunuz siz arkadaşlar? Sakinim, tamam.

Kimse savunuculuk yapmıyor. Dini bir konuda konuşuyoruz.

Kendimi avutma şeklim lol.
Vicdan diye bir şey var sonuçta. İnsanın içine kurt düşüyor.

Avutma değil benim klasik görüşüm bu. Doğanın kendi bir düzeni var, zamanında atalarımız başkalarının malını çaldı mı, çaldı. Aç kaldığında yemeği olanı öldürdü mü öldürdü. Yalnızca zaman ve davranışlar değişiyor.

Hayatta kalmak için bazı şeylere uyum sağlamak insanın doğasında var. Korsan indirme imkanı elinde varsa "ben bu parayla karnımı doyururum" der ve basar indirir. İlkeleri, ahlak kurallarını vb. elde tutabilmek için kolluk güçlerine ihtiyacın var medeniyetin bu kadar gelişmesine rağmen. Polisi, askeri, mahkemeleri, devleti bir gece kaldır ilk günden kaos başlar. Yağma, hırsızlık, tecavüz, cinayet önünü alamazsın insanın doğası bu.

Hiç alamayacaksam zaten nasıl zararım var?
Adam oynayabilmen için senden örneğin 5 tl istiyor. Sen gidiyorsun 5 tl veremem diyorsun ücretsiz indiriyorsun. Adamın 5 tl zararı var çünkü sen o oyunu oynuyor musun oynuyorsun. Ürünü kullanıyorsun ama nasıl para vermeden. Adam her türlü zarara giriyor

Spor yapan birisi olarak et parası yetiştirmekte ağır zorlanıyorum zaten. Alkol deseniz imkansız. İnsan hayatında bu kadar masraf varken burada 500-1.000 lira arası oyunların savunuculuğunu yapanlar çok komik geliyor bana. Nasıl bir dünyada, nasıl bir hayat yaşıyorsunuz siz arkadaşlar? Sakinim, tamam.
Oyun oynamak hayati bir ihtiyaç değil. İlla da oynayacaksan daha ucuz yöntemler var indirimler ve abonelik sistemleri gibi.

En basit mantık adam senin sattığın ürünü x TL'ye değil ücretsiz şekilde alsa, sen demez misin ben buna emek verdim sen neden emeğimin karşılığını vermiyorsun diye

Yeni konular

Geri
Yukarı