Korsan oyun hakkında ne düşünüyorsunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Güvenli değil. Doğru da değil ancak korsan sayılmayacak konular da var. Örneğin çok eski, satışı olmayan ya da kaderine terk edilmiş oyunlar gibi.

Crack gruplarının durumu biraz daha farklı. Onlar daha çok hacker olmanın verdiği duygularla hareket ediyorlar. Daha doğrusu hiçbir sistemin kırılamaz olmadığını kanıtlamak amacıyla ve proof of concept mantığı ile hareket ediyorlar. Elbette cracker grupları arasında da bir rekabet var. “Önce kim bu oyunun bir açığını bulup hackleyecek?” sorunun neden olduğu rekabet gibi.

Crack gruplarının da yaptıkları yasal değil ancak korsan oyun konusu yıllar öncesine göre bayağı azaldı. Korsan oyun kullanımı bir gün bitse bile crack gruplarının biteceğini sanmıyorum.

Onlardan birisin ama ona karşı tartışıyorsun. Garipmiş.
Hayır alamayacak olan kişi korsan indirsin bunu savunuyorum.
Ama parası olup ucuz oyunları dahi almayanları konuşuyorduk sandım sen 1. Şeyi savundun diğeri ise 2. Ben ikinizi aynı kişi sandım isimden ötürü.

Arayın polisi alsınlar hepimizi evimizden, bekliyoruz.

Paraya ihtiyacı olan birinin kendini oyun sektörüne sokmaması daha mantıklı.
Oyunlar para kazanmak için geliştiriliyor ve bana anlık zevklerim para kazanma demeye hakkın yok.
Emek önemsizdir. Bir oyunu yapan bir kişi oyun iyiyse zaten eder karını.
Emeğe saygısı olmayan birine saygı göstermem.

Konu kilitlense mi artık?

Güvenli değil. Doğru da değil ancak korsan sayılmayacak konular da var. Örneğin çok eski, satışı olmayan ya da kaderine terk edilmiş oyunlar gibi.

Crack gruplarının durumu biraz daha farklı. Onlar daha çok hacker olmanın verdiği duygularla hareket ediyorlar. Hiçbir sistemin kırılamaz olmadığını kanıtlamak amacıyla ve proof of concept mantığı ile hareket ediyorlar. Elbette cracker cracker grupları arasında da bir rekabet var. “Önce kim bu oyunun bir açığını bulup hackleyecek?” sorunun neden olduğu rakebet gibi.

Crack gruplarının da yaptıkları yasal değil ancak korsan oyun konusu yıllar öncesine göre bayağı azaldı. Korsan oyun kullanımı bir gün bitse bile crack gruplarının biteceğini sanmıyorum.

Güvenli değil denemez güvenlisi de vardır tehlikelisi de.

Oyunlar para kazanmak için geliştiriliyor Ve bana anlık zevklerim para kazanma demeye hakkın yok.

Göstermeni isteyen olmadı zaten. Sen göstersen ne olur göstermesen ne olur? Tanımadığın bir kişinin sana küfür etmesi gibi bir şey bu, umurunda olmaz.

Oyunlar para kazanmak için geliştiriliyor Ve bana anlık zevklerim para kazanma demeye hakkın yok.

Kimse sizden saygı beklemiyor oyunlar para kazanmak için geliştiriliyor ama bu benim umrumda değil tüketiciyim çünkü. İlk cümlenizi düzenleyin hiçbir şey anlaşılmıyor.

28 sayfa oldu moderatörler bir el atsa çünkü gereksiz tartışmaya gidiyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı