Korsan oyun ile sistemin gücünü ölçmek etik midir?

Korsan oyunun orijinalden daha kötü çalıştığı bilgisi yanlış bilgidir. Orijinal oyun güncellendikçe bu güncellemeler update_versiyon olarak korsan olana da gelir. Witcher 3'e 20GB update indirmiştim zamanında düşünün. Korsan ile orijinal oyunlarda bir kaç istisna dışında fark yoktur onla da oynasan aynı FPS orijinal ile de oynasan aynı FPS alacaksın. Sistem yetiyor mu diye bakman 2 dakikanı alır 2 dakika için o kadar uğraşıp oyun indirmişken bari biraz oyna mekaniğini sevmezsin belki almazsın oyunu. Çok kaptırma da yanlışlıkla bitirirsin oyunu 😀

Uzun süreden beri yanlış bilinen sanılan birşey bu.
Korsan oyunu şu an güncelleyen olduğunu sanmıyorum. Herkes indirdiği gibi deniyor ki zaten etik ve doğru değil bir kere bu sebeple de tavsiye etmiyorum.

Ki zaten iade denen bir şey var Steam üzerinde iki saat süresince oyunu deneyebilirsin eğer kasarsa iade edersin bu kadar basit.

Korsan oyunu şu an güncelleyen olduğunu sanmıyorum. Herkes indirdiği gibi deniyor ki zaten etik ve doğru değil bir kere bu sebeple de tavsiye etmiyorum.

Ki zaten iade denen bir şey var Steam üzerinde iki saat süresince oyunu deneyebilirsin eğer kasarsa iade edersin bu kadar basit.

Yukarda yazılmış zaten. Bilinen coderlar cracker kırdıkları oyunlar güncellendikçe yeni güncellemeleride kırıp yayınlıyorlar :) Hatta ve hatta sanırım burda Recep Baltaş bir videoda anlatmıştı; Bir oyun büyük bir bugla çıkmış ve kıran grup bu bugı düzeltip yayınlamıştı oyunu diye :)

Ben bu mantığa çok karşıyım ama saygıda duyuyorum. Yani arkadaşlar güvenilir korsan sitesi bile olsa(ki bence öyle bir şey yok) en az 2000 3000 TL verdiğiniz sistemi 50 100 lira vermeyim diye çöp etmek bana mantıklı gelmiyor. Bir virüs girer keylog yersin gerçekten gerek yok.

Steam'dan aldığında oynama süresi 2 saati geçmediğinde iade edebiliyorsun. 2 saatlik bir süre de performans testi için fazlasıyla yeterli.

Bildigim kadariyla korsanda kasmalar vs. daha cok oluyor cracklendigi icin o yuzden korsani kasmadiysa orjinalinin kasacaginida dusunmuyorum. Oyun surekli guncel tutulan bir oyunsa guncellemeleri geliyorsa belki daha fazla kasabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı