Lisanslı hali varken korsan oyun oynamak etik mi?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Bende Xbox Game Pass aboneliği var. İstersem buradan istediğim oyunu kurar lisanslı oynarım. Oyun Age of Empires. Sorun şu ki yenilenmiş olduğu için boyutu çok yüksek. Bir süre oynayacağım diye kurmak istemedim. Ben HD olmayan halini oynamak istiyorum ama kütüphanede bulunmuyor. Peki lisanslı oynamak mümkün iken korsan oynamak sizce etik mi? Dediğim gibi HD olmayan sürüm bulunmuyor.

Korsan oyunun oynamak sana kalıyor. Kendimden örnek vereyim 10 oyunu torrentten indirdim oynadım beğendim sonra indirim zamanında gittim satın aldım. Etik kısmı önemi şöyle sen korsan oynarsan yapımcı kazanmıyor ve yeni oyun çıkarmak istediğinde 2 ay veya daha fazla gecikmeli halde çıkıyor ya da hatalı çıkıyor.

HD olmayan, normal sürümü yok sanırım hiçbir yerde. Steam'de de Definitive Edition var sadece.
Age of Empires 3 (2013) sürümü var ama istediğiniz oyun bu değil sanırım.

Normal sürümü olsa olsa key olarak vardır bir yerlerde. Ona da değeceğini sanmıyorum. Oyun eski bir oyun zaten, korsan oynayın gitsin.

Xbox, bu konuda satış yapmıyor ki. Satsa alacağız.

Hocam oyun alacak paranız yoksa bilgisayarınızdada çok özel kişisel bilgileriniz yoksa 1saat 2 saat oyun oynamak için 400 500 lira vermek mantıksız indir korsan baba gibi oyna masaüstünede içünde küfürler yazan banka şifresi adında metin belgesi oluştur miss.

Yeni konular

Geri
Yukarı