Korsan oyun illegal ise neden yaptırım uygulanmıyor?

bahadiroz

Picopat
Daha fazla  
Günümüzde oyun dünyası bayağı gelişti. Ama aynı zamanda korsancılıkta oyunlar ile beraber daha da gelişti. Kimisi 100 TL verir en sevdiği oyunu alır kimisi gider korsan yükler bir antivirüs programı ile de korunur. Yani demem şu ki neden illegal bir eylem olan korsan oyunculuk için yaptırımlar olmuyor. 4 sene önce korsan oyuna veda ettim çok mutluyum eskiden bir tıkla ulaştığım oyunları artık para biriktirerek alıyorum ve aldığımda o oyunu oynarken daha da zevk alıyorum.

Günümüzde oyun dünyası bayağı gelişti. Ama aynı zamanda korsancılıkta oyunlar ile beraber daha da gelişti. Kimisi 100 TL verir en sevdiği oyunu alır kimisi gider korsan yükler bir antivirüs programı ile de korunur. Yani demem şu ki neden illegal bir eylem olan korsan oyunculuk için yaptırımlar olmuyor. 4 sene önce korsan oyuna veda ettim çok mutluyum eskiden bir tıkla ulaştığım oyunları artık para biriktirerek alıyorum ve aldığımda o oyunu oynarken daha da zevk alıyorum.
Yaptırımı bilmiyorum ama mesela örnek olarak mobil platformda Supercell buna el attı artık APK'sını yapamıyorlar. Yani sanırım isteseler engel olurlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu yaptırımlar farklı farklı şekilde uygulanıyor. Mesela Almanya'da Torrent'de Crack dosyaları seed eden birine para cezası kesilmişti. Crack yapanlara ayrı yaptırımlar uygulanıyor.

Kullanıcı bazlı değil de aracı olanlarla engellenmeye çalışılıyor daha çok.

Nasıl yapılamıyor APK'sı merak ettim hocam, anlatabilir misiniz?
Sadece oyunun üzerinde kendi sunucuları ile farklı bir oyun oluşturuyorlar, indirirsen fark edersin. Mesela Clash Of Clans Mod diye paylaşılıyor ve karşındaki insanlar da o hile ile oynuyor. Normal sunucuda hile olmuyor.
Arkadaş galiba devlet tarafından neden yaptırım olmuyor onu kastediyor sanırım.
Fark ettim onu bilmiyorum aklıma bu geldi bir an.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı