Korsan oyun indirmek istemiyorum

Yeni bilgisayar aldım fakat oyunlara verecek param kalmadı sadece R6 alabildim. Eskiden aldığım oyunlar da düşük sistem istiyor yeni oyunları oynamak istiyorum ama alacak param kalmadı.
Bedava oyun öneriniz var ise iyi olur :d. Warframe beğenemedim.
Açıkçası öğrenciysen falan para verilebilir de atıyorum dışarı çıkıp yemek yiyeceğin paraya oyun almak biraz mantıksız bu ekonomide. 2 yıl önce olsa farklıydı tabii ama haftada bir zam geliyor her şeye. Ekstra para bence oyun içindir. Kendi zaruri ihtiyaçlara giden paranı oyun için kullanmak ne kadar mantıklı ki zaten? Önce korsan oyna, paran olunca alırsın bence.

Kendi cevabını vermişsin zaten. Oyun fiyatları seni buna itiyor. Gönlün rahat olsun.

Korsan kullanmak zorunda mısın oynama diyenler gelecek birazdan ama bence kullan. Zaten paran olunca şu oyunu çok beğenmiştim parasını hak ediyor fiyatı da iyiymiş deyip alıyorsun. Paran yok ki veresin zaten. :(

Bu şekilde yaptığım oyunlar oldu tabii ama yapmadıklarım da oldu. Alıp oynayıp para vermemek kötü hissettiriyor bana çünkü emek veriliyor yapılırken oyunların hepsi en kötü oyun bile.

Zamanında çok crack'li oyun oynadım. Neden oynadım bütçem yoktu. Bir bahane mi malesef benim için geçerli bir bahane. Oynama kardeşim diyebilirsiniz ama o yaşlarda bu söz bir anlam ifade etmiyor. Ha ne oldu para kazanmaya başladığımda oynamadığım halde gidip satın aldım Steam'de öyle oynanmamış şekilde duruyor. Eğer geçte olsa karşılığını veriyorsanız bence çok büyütmemek gerekiyor.

O zaman indirme.
Sorun çözüldü.

Şaka bir yana, bende benzer bir sorun yaşıyorum. Oyun geliştirirken başka oyunlardan (özelliklede 3A oyunlarda) esinlenilir. Ben 3A oyun oynayamadığım için mecburen esinlenemiyorum.
Kendimden bir örnek:
Şu aralar third person bir oyun üzerinde çalışıyorum, Devil May Cry ve Dark Souls gibi planlıyordum.
Ama ben iki oyunu da oynamadım, oynamam lazım o kadar param yok. Tabi sonradan 20 TL DMC 4 aldım, (onu da beğenmedim zor baya). Alıp bir yere kadar oynarken fark ettim ki benim yaptığım oyunun kontrolleri ve mekanikleri baya farklı.
Bu farklı mekanikler olayını artı yada eksi sayabilirsiniz.

Ama olay bundan sonra başlıyor ben oyunu satacağım zaman insanlara 32TL verin hadi diyemem.
Kendim bile 20 TL anca verebiliyorum.
Çaktırmadan sorayım, 18 TL kendi oyunum için uygun mu?

Vicdan azabı ve kul hakkı olayına gelecek olursak. Bizim mahallede bir abi var, o da baya bir insanın kul hakkına giriyor. O vicdan azabı çekmiyor, tamam onun gibi acımasız ol demiyorum.
Ama dini açıdan bakacak olursak paran olunca oyunu satın alsan bir şey olmaz, çünkü kul hakkını ödemiş olursun.
Fakat bir indie geliştirici olarak, mantıkken herkes oyunumu korsan indirse ben en basitinden Steamdeki paramı geri alamam. Bilmiyorsanız, Steam'e oyun koymak için 100$ veriyoruz.

Yani sonuca gelecek olursak. Eeee şey, çözüm bulamadım bende açıkçası. Bu kadar yazıyı da sadece içimi dökmek için yazdım.

O zaman indirme.
Sorun çözüldü.

Şaka bir yana, bende benzer bir sorun yaşıyorum. Oyun geliştirirken başka oyunlardan (özelliklede 3A oyunlarda) esinlenilir. Ben 3A oyun oynayamadığım için mecburen esinlenemiyorum.
Kendimden bir örnek:
Şu aralar third person bir oyun üzerinde çalışıyorum, Devil May Cry ve Dark Souls gibi planlıyordum.
Ama ben iki oyunu da oynamadım, oynamam lazım o kadar param yok. Tabi sonradan 20 TL DMC 4 aldım, (onu da beğenmedim zor baya). Alıp bir yere kadar oynarken fark ettim ki benim yaptığım oyunun kontrolleri ve mekanikleri baya farklı.
Bu farklı mekanikler olayını artı yada eksi sayabilirsiniz.

Ama olay bundan sonra başlıyor ben oyunu satacağım zaman insanlara 32TL verin hadi diyemem.
Kendim bile 20 TL anca verebiliyorum.
Çaktırmadan sorayım, 18 TL kendi oyunum için uygun mu?

Vicdan azabı ve kul hakkı olayına gelecek olursak. Bizim mahallede bir abi var, o da baya bir insanın kul hakkına giriyor. O vicdan azabı çekmiyor, tamam onun gibi acımasız ol demiyorum.
Ama dini açıdan bakacak olursak paran olunca oyunu satın alsan bir şey olmaz, çünkü kul hakkını ödemiş olursun.
Fakat bir indie geliştirici olarak, mantıkken herkes oyunumu korsan indirse ben en basitinden Steamdeki paramı geri alamam. Bilmiyorsanız, Steam'e oyun koymak için 100$ veriyoruz.

Yani sonuca gelecek olursak. Eeee şey, çözüm bulamadım bende açıkçası. Bu kadar yazıyı da sadece içimi dökmek için yazdım.
18 TL iyi. 100 dolar da çok değil bence. Eğer tutacağına inanıyorsanız Epic'e de mesaj atabilirsiniz.

Online oyunları oynayamazsın ve bol virüslü bir bilgisayarın olur. Sen oyun oynarken crack'i yazan eleman arkada mining yapar.

@scanman Hocam şu konuya bir bakar mısınız? (Korsanı savunmuyorum sadece yanlış bilgilendirme olduğunu düşünüyorum.)

@scanman Hocam şu konuya bir bakar mısınız? (Korsanı savunmuyorum sadece yanlış bilgilendirme olduğunu düşünüyorum.)
Baktım bom boş bir yazı. Crack'i kimse babasının hayrına yazmaz. Kaspersky uyarı vermiyormuş falan. Crack'i Virustotal'de taratsın en az onlarca virüs trojan malware vs. çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı