Korsan oyun kullananların bahaneleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
18 sayfa ne boş yaptınız. Korsan emek hırsızlığıdır ama orjinale parası yetmeyen birçok insan var. Bu nedenle eşitlikçi bir politika izleyerek korsanın önüne geçebileceğimizi düşünüyorum haydi yoldaşlar çekiç, orak ve kırmızı meşalelerle aydınlatalım geleceğimizi.

Bu konu devrime kadar gidiyor yalnız uyuyun artık.

18 sayfa ne boş yaptınız. Korsan emek hırsızlığıdır ama orijinale parası yetmeyen birçok insan var. Bu nedenle eşitlikçi bir politika izleyerek korsanın önüne geçebileceğimizi düşünüyorum haydi yoldaşlar çekiç orak ve kırmızı meşalelerle aydınlatalım geleceğimizi.

Bu konu devrime kadar gidiyor yalnız uyuyun artık.

Sen kafayı sıyırmışsın.

Sen kafayı sıyırmışsın.
Sandalyem kırık sandalye alıcak param yokken bu konuyu tartışmam beni bu hallere getirdi.
Geceye bir şiir bırakarak konuyu kapatıyorum.

BEDAVA
Bedava yaşıyoruz, bedava;
Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;
Yağmur çamur bedava;
Otomobillerin dışı,
Sinemaların kapısı,
Camekanlar bedava;
Peynir ekmek değil ama
Acı su bedava;
Kelle fiyatına hürriyet,
Esirlik bedava;
Bedava yaşıyoruz, bedava.

Orhan VELİ

Ben bilim kurgu oyunlarını çok sevdiğim için Jedi Fallen almak istiyorum. Bütçem yetmediği için alamıyorum. Gidip korsan kullanmıyorum. Uygun fiyatlı oyunlara bakıyorum. Neden böyle yapmak yerine korsan kullaniyorsunuz? Bunu anlamıyorum işte.

• Öğrenciyim param yok!
  • Oyuna X para veren enayidir!
  • Asgari ücret düşükken oyuna parayı nereden bulayım!
Gibi bahaneler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu serzenişlerin haklılık payı var mıdır?
Diğer yazılan bahaneler için söylenecek bir söz yok. Ancak bu üç madde için biraz da olsa anlayışlıyım.

Öğrenci, ailesinin eline bakar. Ailesi, öğrenciye çoğu zaman yetecek ya da ucu ucuna yetece kadar para verir. Bir oyun alırsa, üç gece aç yatma ihtimali doğar.

Bazı oyunlar ''Pay to Win'' oluyorlar. Tek amaç, oyuncuların cüzdanını boşaltmak. Bu tarz oyunların maddi, manevi zararları oluyor. Durumu olup, oyuna para vermeyince akıllı geçinenlerin de kul hakkına girdiklerini belirtmek isterim.

Ülkemiz için konuşursak, bu durum oldukça geçerli. Amerika'da 25 dolara satılıan bir oyun, burada 150 liraya tekabül ediyor. Eşitlik yok, eşitliğin olmadığı yerde benim için kural yok!

Artık çoğu oyun multiplayer tabanlı. Yani orjinal alınmalı. İndirimde 200 lik oyunları 30 tl gibi fiyatlara alabiliyorsunuz.

Ben bilim kurgu oyunlarını çok sevdiğim için Jedi Fallen almak istiyorum. Bütçem yetmediği için alamıyorum. Gidip korsan kullanmıyorum. Uygun fiyatlı oyunlara bakıyorum. Neden böyle yapmak yerine korsan kullaniyorsunuz? Bunu anlamıyorum işte.
Bende aynı durumu yaşayınca çok oynamak istiyorsam korsan kullanirim. Kimse kusura bakmasın ulkecek alım gücümuz ve fiyatlar ortada durum buyken almamak yerine korsan oynar zevkimi alırım. Bütçe olmamasi kadar haklı bir durumda olamaz, öğrenci örneğindeki gibi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı