Korsan Oyundan Kişisel Bilgiler Ele Geçirilir mi?

Dostum, bu çok düşük bir ihtimal. Ben şu ana kadar yıllardır umursamadan yükledim. Aynı şekilde yapan çok arkadaşım var, hiçbirinin bir gün çıkıp da ''Aa, şu, şu bilgilerim çalındı'' ya da ''bilgisayarıma virüs bulaştı'' dediğini görmedim.

Dostum, bu çok düşük bir ihtimal. Ben şu ana kadar yıllardır umursamadan yükledim. Aynı şekilde yapan çok arkadaşım var, hiçbirinin bir gün çıkıp da ''Aa, şu, şu bilgilerim çalındı'' ya da ''bilgisayarıma virüs bulaştı'' dediğini görmedim.
Mümkünatı var.

En iyisi korsan oyun oynamamak ya da sağlam bir koruma programı kullanmak.

Mümkünatı var elbette. Ancak bu derece düşük ihtimale sahip şeyleri dikkate almaya değer mi sizce? Ayrıca, düşündüğüm kadarıyla arkadaşın kişisel bilgilerden kastı kredi kartı gibi şeyler değil. İnsanlar diğer şeyleri önemsemiyorlar.

Merak etme, korsan oyun oynarken herhangi biri/birileri senin kişisel bilgilerini ele geçiremez. Bu demek değil ki korsan oynayın. Fakat tabi ki mecburen bazı oyunları korsan oynamak zorunda kalıyoruz, oynamak istediğimiz her oyuna para verseydik akşama yemek bulamazdık bile:) Mesela benim Steam'de sahip olduğum birçok oyun var, fakat korsan da oynuyordum aşırı olmasa da mecburiyetten. FIFA serisini her sene aynı olmasına rağmen aşırı pahalı olduğu için korsan oynuyorum, Call of Duty'de öyle. Tabiki korsan oynayacaksınız, fakat bunu minimuma indirmeye çalışın.

Mümkünatı var elbette. Ancak bu derece düşük ihtimale sahip şeyleri dikkate almaya değer mi sizce? Ayrıca, düşündüğüm kadarıyla arkadaşın kişisel bilgilerden kastı kredi kartı gibi şeyler değil. İnsanlar diğer şeyleri önemsemiyorlar.
Zaten Steamden alışveriş yaparsam İninal Kart kullanacağım ama fiyatları fahiş olan SinglePlayer oyunları Korsan olarak indiririm maalesef.Güvenli bir Torrent sitesinden indirdiğimi düşünüyorum ama belli olmuyor.Sonradan Steam hesabım çalınıp üstüne soğuk su içmek istemiyorum.

Oyunlardan zarar gelmez. Korsana destek vermiyoruz ama bu adamlar zaten güvenliği kırınca başlıyor mesele. O adam linki paylaşırken indirmeden kazanıyor zaten.
Sen öyle diyorsan tamam o zaman.:ROFL: İndirdiğin yerde o oyunu oraya upload eden kişi içine bir şeyler atarsa bu mesajına tekrar bak. Mesele oyunu kıran adam değil. Mesele o oyunu oraya yükleyen kişinin olayı.

Sen öyle diyorsan tamam o zaman.:ROFL: İndirdiğin yerde o oyunu oraya upload eden kişi içine bir şeyler atarsa bu mesajına tekrar bak. Mesele oyunu kıran adam değil. Mesele o oyunu oraya yükleyen kişinin olayı.
Ben zaten bu tür oyunları indirsem bile anti-virüs programı ile taratmayı asla ihmal etmem. Hadi diyelim ki ele geçirmiş karşı taraf. Nasıl geçirecek? Her gün bilgisayarını kontrol edersen zaten hiç sıkıntı olmaz. Ama mecbur pahalı oyunlarda korsan gerekiyor. Zaten her bilgisayarda olan anti-virüs ne iş yapıyor adam veri çalarken? İyi forumlar.

Oyunlardan zarar gelmez. Korsana destek vermiyoruz ama bu adamlar zaten güvenliği kırınca başlıyor mesele. O adam linki paylaşırken indirmeden kazanıyor zaten.
Bu arada zarar vermez dediğime bakmayın direkt sebebi internette o kadar link paylaşılıyor ki PUBG vb. oyunlar altında bu tür yeni oyunlarda söz konusu crack olmaz aldanmayınız.

Geri
Yukarı