Korsan oyunlara bakış açım değişti

Steam'de pek çok 60 dolar oyunun satış fiyatı olan 300 TL için söyledim. Ayrıca bu bir emir değil düşünce.

Aylık gelirim yüksek değil, orta halli bir insanım. Ayrıca virüsten bağımsız olarak belirttim orada. Sizin "güvenli" siteden korsan oyun oynamanız beni ilgilendirmiyor. Ayrıca başka insanları umursamadığımı nerden anladın?
Kankam ben bahsettiğin konuda belirli bir kesme hitap ettiğini görmedim ama? 300 TL az mı ayrıca? Bu nasıl bi kafa ne yaşıyon sen? Bi kere trojan kapmış geliyo korsanı kötülüyor adama bak sen. Boş boş konular.

Kankam ben bahsettiğin konuda belirli bir kesme hitap ettiğini görmedim ama? 300 TL az mı ayrıca? Bu nasıl bi kafa ne yaşıyon sen?
Sen "güvenli" siteden korsan oyun oynamaya devam et. Hakkımda istediğini düşün. Ayrıca senin "kankan" değilim.

PC satın alabilecek birisi oyun da satın alabilir. Forumda çoğu kişinin RDR2 açabilecek bir bilgisayarı bile yoktur, hazır sistemler 10k üzerine çıktı. Konsolculara üzülüyorum. Hem oyunlar Steam'dan daha pahalı ve korsan imkanları olmuyor.

PC satın alabilecek birisi oyun da satın alabilir. Forumda çoğu kişinin RDR2 açabilecek bir bilgisayarı bile yoktur, hazır sistemler 10k üzerine çıktı. Konsolculara üzülüyorum. Hem oyunlar Steam'dan daha pahalı ve korsan imkanları olmuyor.
Bir dakika. Steam de pahallı bize göre ucuz mu? Konsol ucuz mu? Konsol pahallı olduğuna göre konsol alanlar da oyun alabilir. Sizin kafanız böyle işliyor da kendinizle çelişiyorsunuz.

GTA DE ve EA oyunlarını korsan oynamak helaldir. (!) (!) Ancak dediğiniz gibi herkesin kendi düşüncesi bulunuyor.

Yukarıda yazdığım gibi bana göre bu bir savunma değil hocam, para biriktirip alınabilir. Sigara kullanıyor musunuz bilmiyorum ancak kullanıyorsanız 10 günde sigaraya verdiğiniz para 300 TL.

Pek çok oyuna Türkçe desteği Türkiye'den oyunu çok fazla satın alan olmadığı için gelmiyor. Yapımcı eğer parasını kazanacaksa neden dil desteği getirmesin?

İşte bu yüzden her oyunu crack alacaksınız. Orijinal satın almadığımiz sürece oyun sektörü bizi tanımayacak. Neden bizim için uğraşıp dil seçeneğini yapsınlar?
Bunun ayrı bir konusu açılmıştı ve gerekli, cevaplar verilmişti, mantığınız çok saçma. Oyuna benim kullandığım dili eklemek için bakalım satacak mı gözüyle bakılamaz. Kanunen bu ülkede satışa sunulan oyun dahil her şeyde o ülkenin dili ekli olmalıdır, eğer olmuyorsa o ülkede satış hedefi yok demektir. Konuyu Türkçe dil neden yok ya da var olarak değiştirmek istemiyorum o yüzden benim orjinal oyun satın almadaki kriterim budur, her oyunu crack alacaksınız demişsiniz,

Dying Light 2
  • Infamous: Second Son – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Infamous: First Light – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Journey – Türkçe Alt Yazı
  • Killzone Shadow Fall – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Knack – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Knowledge is Power – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Little Big Planet 3 – Türkçe Alt Yazı
  • MediEvil – Türkçe Alt Yazı
  • Playroom – Türkçe Arayüz
  • Ratchet & Clank – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Shadow of the Colossus – Türkçe Alt Yazı
  • Sackboy: A Big Adventure – Türkçe Alt Yazı
  • Singstar – Türkçe Arayüz
  • That’s You! – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • The Last of Us: Remastered – Türkçe Alt Yazı
  • The Last of Us: Part 2 – Türkçe Altyazı ve Dublaj
  • The Order: 1886 – Türkçe Alt Yazı
  • The Last Guardian – Türkçe Alt Yazı
  • Horizon Forbidden West – Türkçe Alt Yazı
  • Uncharted: The Nathan Drake Collection – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Uncharted: Kayıp Miras – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Until Dawn – Türkçe Alt Yazı
  • WipEout Omega Collection – Türkçe Arayüz
  • Beyond Two Souls – Türkçe Alt Yazı
  • Bloodborne – Türkçe Alt Yazı
  • Chimparty – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • Concerte Genie – Türkçe Alt Yazı
  • Days Gone – Türkçe Alt Yazı
  • Driveclub – Türkçe Alt Yazı
  • Driveclub Bikes – Türkçe Alt Yazı
  • Frantics – Türkçe Alt Yazı ve Dublaj
  • God of War 3: Remastered – Türkçe Alt Yazı
  • God of War – Türkçe Alt Yazı
  • Ghost of Tsushima – Türkçe Alt Yazı
  • Gran Turismo Sports – Türkçe Arayüz
  • Hardware Rivals – Türkçe Arayüz
  • Hidden Agenda – Türkçe Alt Yazı
  • Witcher 3
  • Cyberpunk 2077
  • Crysis seri
  • The war of mine
  • The forrest
  • Football manager
  • Hellblade
  • Total war
  • The long dark
  • Late shift
  • Frostpunk
Daha sayayayım mı?

Hırsızlığı savunanların olacağı başka bir konu daha.

@Lyraess keşke herkes sizin gibi bir vizyona sahip olsa ama maalesef yok. Sen boşuna aldırış etme "Oyun pahalı, o yüzden korsan oynuyorum" diyenlere. Oyunların hepsi yurt dışı fiyatı 60 euro yerine 60 TL'ye çıksa yine satın almazlar zira kafa yapısı aynı. Bir bahane mutlaka bulurlar "oyun kötü, oyunun süresi kısa, Türkçe dil desteği yok" falan filan.

Döviz kurunun 2-3 TL falan olduğu zamanlarda millet orijinal oyun satın alıyor muydu? Hayır, yine almıyordu. Alsa zaten yapımcılar Türkçe dil desteği bile getirirlerdi.

Bir de "zorunlu olarak korsan kullanıyoruz" diyenlere harbi gülüyorum :D Sanki "yemek, su, barınma" gibi bir ihtiyaç oyun oynamak :D

Bir dakika. Steam de pahalı bize göre ucuz mu? Konsol ucuz mu? Konsol pahalı olduğuna göre konsol alanlar da oyun alabilir. Sizin kafanız böyle işliyor da kendinizle çelişiyorsunuz.

Hocam konsolların verdiği performansı veren bilgisayarı satın almanız 15000TL'den daha fazla tutar ki sadece PS5 ve Xbox SX bahsetmiyorum. Birçok oyunu Steam sayesinde konsola göre daha ucuza alıyorsunuz. PlayStation Store'da biraz oyunların fiyatlarını incelerseniz ne demek istediğimi anlarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı