Korsan Windows Kullanma Deyip OEM Key Öneren Üyeler

Biraz aklinizi kullanin Microsoft OEM Key'ler ile orijinal Key'ler arasinda hiçbir fark yok dese 1000 lira veren mi kalir? Bu yuzden OEM Key'leri crack gibi gostermeleri kotulemeleri dogal. Herkes biliyor ki OEM Key'lerin orijinal Key'lerden tek farki ucuz olmasi. Siz de Microsoft'a inanıp 1000 TL'lik Key alanalardansiniz galiba 🙂
Ya da almayanlar.

Sakin olun arkadaşlar, ne bu gerginlik.

OEM kodlarının yasal olmadığı bir gerçek. Yasal olsa zaten Microsoft'un sitesinde satılırdı. Ayrıca sıradan biri için sorun olmasa da güvenlik konusunda bazı açıklar var. Güvenlik ve Gizlilik sizin için gerçekten önemliyse siz de kullanmamalısınız.
OEM kodlarını alanların crack yapanlardan bi' tık daha masum olduğunu düşünüyorum. Günümüz şartlarında orjinal key almanın zor olduğunu ve pahalı olduğunu da biliyoruz. Ancak burası bir forum. Korsanı tavsiye etmiyoruz.

Ayrıca konuyla alakasız yorumlar geliyor.
Konu sahibi arkadaşın sitemi şu: korsan konuşmak yasaksa neden OEM kodlarını tavsiye etmek yasak değil?
Bu tartışılabilir tabii ki. Açıkcası etkinleştirme için OEM kodu alınmasını tavsiye eden biri olarak günümüz şartlarına bakıldığında kullanıcılar için fazla alternatif yok. Sıradan kullanıcıların kullanmasında bir sakınca görmüyorum, gönül rahatlığıyla alabilirler. Microsoft forumlarında tabii ki tavsiye edilmeyecektir. Aksini düşünmenin komik olacağını düşünüyorum.
Yazdıklarımı çarpıtıp OEM Warrior'lık yapan herkesin alıntıladığım bu yazıyı okumasını istiyorum. Anlamadıysa bir daha, yine anlamazsa tekrar okusunlar... Yazdığım 2-3 mesajdan Microsoft çalışanı yakıştırması yapanlar bile olmuş. Benim sorunum sizin ne aldığınız değil, ne alırsanız alın. Konunun amacı bu değil zaten, gelip sağa sola saldırmadan düzgünce okusalar konuyu anlarlar. Ama hiç olur mu öyle şey? Verdikleri 20TL o kadar değerli ki bunun için insanları töhmet altında bırakmayı kendilerine yakıştırıyorlar.

Geri
Yukarı