Korsan Windows Kullanma Deyip OEM Key Öneren Üyeler

Bu arkadaşın sosyalden acilen uzaklaştırılması gerekli.

Gereksiz tepki alıyor, üste çıkmak içinde üşenmeden bir ton yazı yazıyor.
Kargaşa çıkartıyor.

Moderasyon LGS'ye gitti. Ama bu saate kadar dönerdi?

Geçen sene böyle bir konu açılsaydı 30. Mesajdan sonra herkese ceza + konu kilit.

Bugün bilgisizlikten kaynaklı olan ve son zamanlarda çok artmaya başlayan "OEM" Key önerilerinden yakınmak istiyorum.
Farklı korsan Windows konularının altına "korsan kullanma OEM al" diyen ve aslında kendileri de korsan öneri yapmış olan üyeler var.
Nasıl crackli oyun öneren üyelerin mesajları siliniyorsa, OEM önerenlerinse de mesajı silinmelidir. OEM öneren arkadaşların mesajı silinmeyecekse, crack kullanan arkadaşların de konusuna kilit vurmayacaksınız o zaman. İkisi de aynı terane çünkü.

Eki Görüntüle 596434

Eki Görüntüle 596435

OEM Windows anahtarlarının yasal olmadığı Microsoft tarafından resmi bir şekilde dillendirilmiştir.

Ayrıca bu anahtarların güvenli olmadığı ve aynı şekilde kayıt defteri girdilerinin de güvenliksiz ve eksik olduğu belirtilmiştir gördüğünüz gibi.

OEM Windows anahtarları da bir tür korsan ürünüdür.

Hayırdır ne bu öfke Windows orijinale çevirme yazılımını kullanan kalmadı da kimseyi tokatlayamayınca mı bu konuyu açma derdine düştün. Senin amacın OEM kod konularını kaldırtmak değil sahte yazılım konularının serbest olması olduğuna göre buradan bir çıkarın var.

Aynı metni mi okuduk acaba?

"Önerilmemektedir."
"Önceden kullanılmış olabileceği, sahte olabileceği, geçerli sayılmayacağı"

Denmiş. Kesin bir yargı belirtmemesiyle beraber herhangi bir ters söylem de yok.
"Ayrıca" dedikten sonra bahsettiği kısım ise "KMSpico" gibi "3. parti yazılımlar" o bahsettiğin OEM Keyler adı üstünde "KEY"

Sonuç olarak, ben bir yerden key aldıysam, herhangi bir 3. parti yazılım kullanmadan, direk ürün anahtarı girme kısmından girip, "Önceden kullanılmış, bu ürün anahtarı sahte veya bu anahtar geçerli değil" uyarısı almamış isem bahsedilen gibi, anahtarı girer girmez "Windows Ekkinleştirildi!" ise sorun veya korsan kullanım nerede?

Bence siz önce okuduğunuzu anlayın, sonra ahkam kesin "Buna izin varsa korsana da izin olsun" ne demek?

Arkadaş misyoner gibi bir şey herhalde ya 😁 Bu konuya da yazmış.

Arkadaş misyoner gibi bir şey herhalde ya 😁 Bu konuya da yazmış.
Ya da mesaj kasmayı çalışan başka bir üye örneği. Biz ne dersek diyelim kişi aynı şeyde kalacak gibi. O lisanslarda şuan hiç bir korsanlık durum yok zaten.
“Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Microsoft çalışanı falan mısın? Değilsen sıkıntın ne, isteyen OEM Key alır kullanır isteyen 1000 küsur lira para öder öyle kullanır. Her şeyi eleştirmeyi bırakın artık.

Microsoft çalışanı değil OEM'a para vermeyin gelin benim programımla Windows aktifleşitirin bende sizi tokatlıyayım demek istiyor.

Sadece bir key, 1000-1300 TL eder mi sence? Bu mantığı olumlu karşılıyorsan, gidip orijinal key satın al. Satıcıların piyasaya sürdükleri fiyatları eleştirme, buradaki OEM Key önerenleri eleştir. Güzel kafa lol. Sen nasıl orijinali savunuyorsan, biçilen fiyatı da eleştireceksin.

Biraz aklinizi kullanin Microsoft OEM Key'ler ile orijinal Key'ler arasinda hiçbir fark yok dese 1000 lira veren mi kalir? Bu yuzden OEM Key'leri crack gibi gostermeleri kotulemeleri dogal. Herkes biliyor ki OEM Key'lerin orijinal Key'lerden tek farki ucuz olmasi. Siz de Microsoft'a inanıp 1000 TL'lik Key alanalardansiniz galiba 🙂

Geri
Yukarı