Korsan Windows Kullanma Deyip OEM Key Öneren Üyeler

Ulan ne kadar iki yüzlü insanlarsınız 400 TL oyuna gidip para veriyorsunuz, para vermeyenlere ve korsan oynayanlara linç kampanyası başlatıyorsunuz, fakat şimdi gidip Windows 10 gibi oyunlardan daha işlevsel bir şeye 1000 TL verilir mi triplerine giriyorsunuz. OEM keyler yasal değil, kullanılmasını tavsiye etmiyorum ve bu bir çok kez olan bir şey o keyler Microsoft'un serverları tarafından yasal olmadığı anlaşılırsa lisansınız iptal edilebilir, başıma geldi.
Microsoft zaten bizim üzerimizden parayı götürüyor reklamdan vs. Oyun geliştirici ise oyunu satmakla para kazanıyor. (Micro transaction falan hariç, onlar zaten çoğunlukla Free2Play)

Ulan ne kadar iki yüzlü insanlarsınız 400 TL oyuna gidip para veriyorsunuz, para vermeyenlere ve korsan oynayanlara linç kampanyası başlatıyorsunuz, fakat şimdi gidip Windows 10 gibi oyunlardan daha işlevsel bir şeye 1000 TL verilir mi triplerine giriyorsunuz. OEM keyler yasal değil, kullanılmasını tavsiye etmiyorum ve bu bir çok kez olan bir şey o keyler Microsoft'un serverları tarafından yasal olmadığı anlaşılırsa lisansınız iptal edilebilir, başıma geldi.
Burada genelleme konuşmuşsun. Ben hayatımda bir oyuna 150TL'den fazla vermem. (Vermedim de zaten)

Sen gidip Microsoft'un sitesinden 1300TL'ye Windows 10 Home alıyor musun? Bence almıyorsun, o zaman da 10TL'ye Windows 10 Pro anahtarı alanlara laf atmak sana düşmez.

Arkadaş ben bunu 300 TL'ye falan almıştım zamanında ne ara 1300TL oldu. Ülkenin hali gerçekten içler acısı.

Fark etmez, Microsoft bile açıkladı bu keyler yasal değil. Hackerler sızdırıyo internet sitelerine oradanda insanlar OEM key diye satıyor. Madem WinRAR'ı lisanssız kullanıyorsunuz, Photoshop desen o da lisanssız, Windows 10 ise OEM key, fakat gidip 400 TL oyuna para verip korsan oyun indirenleri linç etmeyi iyi biliyorsunuz, bu kadar iki yüzlüsünüz işte, bu arada size demiyorum korsan tartışmalar altında beni linç eden insanlara diyorum, üstünüze alınmayın lütfen.

Dostum 1000TL konusunda haklısın ancak tüm mesele bu değil. Microsoft OEM anahtarlarının kayıt girdilerinin güvenliksiz ve eksik olduğunu söylüyor. Bu da güvenlik açısından zafiyet oluşması anlamına gelir.
Kullananlar ses çıkarmıyosa sizi neden rahatsız ediyorki herkes mıt ajanımı önemli bilgileri olsun %90 ev kullanıcısı forumun 1300 TL verecek kadar güçlü bir ekonomimiz ve alım gücümüz ne yazıkki yok.

Dostum 1000TL konusunda haklısın ancak tüm mesele bu değil. Microsoft OEM anahtarlarının kayıt girdilerinin güvenliksiz ve eksik olduğunu söylüyor. Bu da güvenlik açısından zafiyet oluşması anlamına gelir.

Kullananlar ses çıkarmıyosa sizi neden rahatsız ediyorki herkes mıt ajanımı önemli bilgileri olsun %90 ev kullanıcısı forumun 1300 TL verecek kadar güçlü bir ekonomimiz ve alım gücümüz ne yazıkki yok.
Adamın yazdığını okudukça sinirim bozuluyor. OEM anahtarı ve kayıt girdisi aynı cümlede bulunmaması gereken kavramlar.

Geri
Yukarı