Korsan Windows Kullanma Deyip OEM Key Öneren Üyeler

Ciddi bir mesaj mı bu?
Microsoft'un veritabanında olan bir anahtar nasıl sahte olabilir? Kafanızı kuma mı gömüyorsunuz ne yapıyorsunuz da anlamak bu kadar zor geliyor?
Lisans anahtarı adı altında bilgisayarına bağlanıp lisanslama işlemini 3. Parti yazılımlar ile yapan sitelerden, satıcılardan bahsediyor burada. Anlıyor musunuz?
Bu ya, bu! Anlamak zor değil!

İki mesaj atıp delirdim vallahi...

Ciddi bir mesaj mı bu?

Ben de bunu diyorum zaten arkadaşım. Burada Bilal olan sensin ne yazık ki. Benim anlatmaya çalıştığım şeyi bana niye söylüyorsun😁
6 sayfadır kaç kişi bir yazının içindeki apaçık anlaşılabilecek bir kısmı açıklıyor. Hala anlamamakta ısrar ediyorsun.

E madem korsan da neden yasal satış sitelerinde satılabiliyor? O zaman şu an ePTT AVM’den tut Gittigidiyor’a kadar hepsi suç ilemiş olması lazım. Bildiğin vergisini veren ticari sicili olan çoğu firma bunları hala satıyor. Ayrıca üçüncü parti bir yazılım ile key üretmiyorsun sadece yasal bir firmadan key ediniyorsun. Ha bana desen ki key generator ile edinilen keyler için bu o zaman tamam derdim ama şu an bir yanlış bilgi var.

OEM bile değil. Milletin beleş bastığı keylere para veriyorlar. Ben de çatır çatır torrent kullanıyorum aramızda hiç fark yok gençler. Para vermek dışında xd. Orijinal kullanacağım diyorsanız paşa paşa 1800 lirayı ödeyeceksiniz. Şu an OEM(sandığınız) keyin dengine ben programsız CMD'de 3 satır kod yazıp ulaşıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sakin olun arkadaşlar, ne bu gerginlik.

OEM kodlarının yasal olmadığı bir gerçek. Yasal olsa zaten Microsoft'un sitesinde satılırdı. Ayrıca sıradan biri için sorun olmasa da güvenlik konusunda bazı açıklar var. Güvenlik ve Gizlilik sizin için gerçekten önemliyse siz de kullanmamalısınız.
OEM kodlarını alanların crack yapanlardan bi' tık daha masum olduğunu düşünüyorum. Günümüz şartlarında orjinal key almanın zor olduğunu ve pahalı olduğunu da biliyoruz. Ancak burası bir forum. Korsanı tavsiye etmiyoruz.

Ayrıca konuyla alakasız yorumlar geliyor.
Konu sahibi arkadaşın sitemi şu: korsan konuşmak yasaksa neden OEM kodlarını tavsiye etmek yasak değil?
Bu tartışılabilir tabii ki. Açıkcası etkinleştirme için OEM kodu alınmasını tavsiye eden biri olarak günümüz şartlarına bakıldığında kullanıcılar için fazla alternatif yok. Sıradan kullanıcıların kullanmasında bir sakınca görmüyorum, gönül rahatlığıyla alabilirler. Microsoft forumlarında tabii ki tavsiye edilmeyecektir. Aksini düşünmenin komik olacağını düşünüyorum.

Geri
Yukarı