Korsan Windows Kullanma Deyip OEM Key Öneren Üyeler

Hangi çevrimiçi site ürün anahtarı göndermek yerine "Alın şu programı kurun." diyor. 😂
Microsoft saçmalamış. Hatta kendileri bile anahtar veren sitelerde sıkıntı olmadığını kabul etmişler o cümleleri ile.
Dediğim gibi ben Microsoft moderatörü değilim dostum. Sadece bu beyanı gördüm ve paylaşmak istedim.

Sen Önce bir Adam gibi konuş. Terbiyeli takıl. Efendi efendi forumda konuşuyoruz. Adam gibi konuş ne demek. Sende yazılanları adam gibi oku. yukarıda postum duruyor gereksiz insanların gereksiz konularına cevap verince bu tür cevaplar almamız normal. Kendini sosyal medyada sandın herhalde burası forum.
Sen değil miydin korsan sormuştur diyen? Attım işte ne sorulduğunu. Şimdi de saldırıyorsun haksız çıkınca. Bilip bilmeden konuşmamayı öğren o zaman.

Sen değil miydin korsan sormuştur diyen? Attım işte ne sorulduğunu. Şimdi de saldırıyorsun haksız çıkınca. Bilip bilmeden konuşmamayı öğren o zaman.

Dünyanın en büyük firmalarından biri olan Microsoft sence neden bu lisanları iptal etmiyor ya da satıcıların hepsine neden dava açmıyor? Çok basit bu da bir strateji adamlar izin veriyor ama korsan diyorlar. Şimdi yasaklansa satıcılara dava açılsa herkes Linux gibi işletim sistemlerine yönelecek.

Bugün bilgisizlikten kaynaklı olan ve son zamanlarda çok artmaya başlayan "OEM" Key önerilerinden yakınmak istiyorum.
Farklı korsan Windows konularının altına "korsan kullanma OEM al" diyen ve aslında kendileri de korsan öneri yapmış olan üyeler var.
Nasıl crackli oyun öneren üyelerin mesajları siliniyorsa, OEM önerenlerinse de mesajı silinmelidir. OEM öneren arkadaşların mesajı silinmeyecekse, crack kullanan arkadaşların de konusuna kilit vurmayacaksınız o zaman. İkisi de aynı terane çünkü.

Eki Görüntüle 596434

Eki Görüntüle 596435

OEM Windows anahtarlarının yasal olmadığı Microsoft tarafından resmi bir şekilde dillendirilmiştir.

Ayrıca bu anahtarların güvenli olmadığı ve aynı şekilde kayıt defteri girdilerinin de güvenliksiz ve eksik olduğu belirtilmiştir gördüğünüz gibi.

OEM Windows anahtarları da bir tür korsan ürünüdür.
Aldığın cevabı iyi anlayarak okuyacak olursan eğer bu keyler için satın almanın önerilmediğini görürsün. Microsoft neden başka siteden sana satın alım önersin? Ayrıca bu satılan ürünler arasında kullanılmış keylerin de olduğu aşikar. Bunu da belirtmiş size açıkça. Önermeme nedenlerinden biri de bu. "Ayrıca" ile başladığı cümleden anlaman gereken şey bu keyler ile aktive edilen Windows 10'lar değil 3. Parti yazılımlar ile korsan olarak aktive edilen Windows 10'ların güvenlik açısından zaafları olduğudur. Size kimse bu keyler sahtedir, güvenlik zaafiyeti oluşturur dememiş siz kendinizce böyle bir yorum yapmışsınız. Ayrıca yukarıda da bir kullanıcıya "Adam gibi oku." gibi bir cümleniz var. Okuduğunuz şeyi anlamadığınız halde bu yorumu yazmanız da ironik.

Bugün bilgisizlikten kaynaklı olan ve son zamanlarda çok artmaya başlayan "OEM" Key önerilerinden yakınmak istiyorum.
Farklı korsan Windows konularının altına "korsan kullanma OEM al" diyen ve aslında kendileri de korsan öneri yapmış olan üyeler var.
Nasıl crackli oyun öneren üyelerin mesajları siliniyorsa, OEM önerenlerinse de mesajı silinmelidir. OEM öneren arkadaşların mesajı silinmeyecekse, crack kullanan arkadaşların de konusuna kilit vurmayacaksınız o zaman. İkisi de aynı terane çünkü.

Eki Görüntüle 596434

Eki Görüntüle 596435

OEM Windows anahtarlarının yasal olmadığı Microsoft tarafından resmi bir şekilde dillendirilmiştir.

Ayrıca bu anahtarların güvenli olmadığı ve aynı şekilde kayıt defteri girdilerinin de güvenliksiz ve eksik olduğu belirtilmiştir gördüğünüz gibi.

OEM Windows anahtarları da bir tür korsan ürünüdür.

Ben Exper hazır marka PC aldım. İçinde Windows 10 Home lisanslı olarak geldi. OEM Key yazıyor. O da mı korsan?

Dünyanın en büyük firmalarından biri olan Microsoft sence neden bu lisanları iptal etmiyor ya da satıcıların hepsine neden dava açmıyor? Çok basit bu da bir strateji adamlar izin veriyor ama korsan diyorlar. Şimdi yasaklansa satıcılara dava açılsa herkes Linux gibi işletim sistemlerine yönelecek.
Zaten yasaklayamazlar. Ben o konuda bir şey demedim ancak sen gelip konuyu başka yere çektin. Neden ban 1000TL'ye aldın mı diye soruyorsun konu ile ne alakası var bunun? Ben ona ithafen söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı