Korsan Windows'ta virüs var mı?

Yedinci Mühür

Decapat
Yaklaşık 2 yıl önce bilgisayar aldım. İşletim sistemi kurması için de mahalledeki bilgisayarcıya götürdüm. O da kurdu. O aralar pek bilgim yoktu, KMSpico ile kurmuş sanırım. Yaklaşık 1.5 yıl bu halde kullandım ve sonra bu ve benzeri forumlarda bunun yanlış olduğu yazıyordu. Ben de işkillendim. 5 ay önce Google üzerinden USB'ye Windows 10'u indirip, ne kadar doğru yaptığımı bilmesem de format attım. Antivirüs olarak Kaspersky kullanmaktayım şu an. Benim merak ettiğim şu:
KMSpico ile etkinleştiren bilgisayarımda virüs var mıydı? O zaman da Kaspersky kullanıyordum, yok diyordu. Bilgilendirir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiye edilmeme nedeni korsan olması. Virüs yoktur düzgün yapıldıysa. Bazı sürekli çalışıyo diyenler çıkacaktır ama hiç denk gelmedim.

Hayır yok.

Ne gibi güvenlik açığı?

Windows 10 aktive edeceğim derken bilgisayarı gerekli gereksiz bir sürü şüpheli yazılımla doldurulur. Bazen senin haberin olmadan arkaplanda çalışan uygulamalar mı dersin kafasına göre port düzenlemeleri mi dersin ki sistem yavaşlamasına hiç girmiyorum. Riskli bir iş olduğu biliyorum ama virüs olarak adlandıramayız. Bizzat kullanan arkadaşım tarafından portu otomatik yönlendirmeyle açık bırakmış. Sanal sunucudan test yaptığımızda arkadaşın portlar kuzeye bakan pencere misali püfür püfür.

Geri
Yukarı