Korsan Windows'un GPU'ya etkisi var mıdır?

vaterloss

Hectopat
Selam arkadaşlar. Ben Windows'u ilk kurduğumda CMD'den KMS cracki yapmıştım. Daha sonra OEM Key aldım ama formatlamadım. Crack Windows'u kaldırıp OEM Key'i girdim. Zamanında kurduğum bu korsan Windows'un ekran kartı sıcaklığına veya performansına etkisi olur mu? Veya herhangi bir donanıma? Format gerekir mi? Umarım anlatabilmişimdir. :)

Linus kısaca LTT test bilgisayarlarında korsan Windows kullanmakta, yavaşlatma gibi bir şey söz konusu değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Linus kısaca LTT test bilgisayarlarında korsan Windows kullanmakta, yavaşlatma gibi bir şey söz konusu değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
LTT test bilgisayarlarında korsan Windows kullanmıyor. Lisansları donanım değiştirince çöp oluyor.

Tamam da ne bu sinir? Korsana destek verdiğim falan yok sakin ol.
Sinirim sana değil. Bazı üyeler sinirimi bozuyor :)

OEM key girmiş miydin?
Girdiysen o key gitti artık.

Temiz kurulum yap, ardından key girip aktifleştir.

LTT test bilgisayarlarında korsan Windows kullanmıyor. Lisansları donanım değiştirince çöp oluyor.

Sinirim sana değil. Bazı üyeler sinirimi bozuyor :)

OEM key girmiş miydin?
Girdiysen o key gitti artık.

Temiz kurulum yap, ardından key girip aktifleştir.
Evet ayrıca kendiside söylüyor performans açısından bir fark olmadığını, kendim bunu VM içinde 2 farklı sanal bilgisayar açıp denedim ve yaptığım testlerden neredeyse aynı puanı aldılar.

Girdim de tek kullanımlık değildi.
Unuttum. Pardon.

O keyi girince senin anakartına yapışır o key, 3 kullanım hakkın var.

Kısacası temiz kurulum yap. Otomatik olarak anakarta yapışan key ile aktif edilir :)
Evet ayrıca kendiside söylüyor performans açısından bir fark olmadığını, kendim bunu VM içinde 2 farklı sanal bilgisayar açıp denedim ve yaptığım testlerden neredeyse aynı puanı aldılar.
Ancak KMS ile aktifleştirme yapınca arka planda uygulama çalışıyor ve kaynak kullanıyor sonuçta.

Ek olarak doğru indirilmezse KMS'de virüs olabilir.

Unuttum. Pardon.

O keyi girince senin anakartına yapışır o key, 3 kullanım hakkın var.

Kısacası temiz kurulum yap. Otomatik olarak anakarta yapışan key ile aktif edilir :)

Ancak KMS ile aktifleştirme yapınca arka planda uygulama çalışıyor ve kaynak kullanıyor sonuçta.

Ek olarak doğru indirilmezse KMS'de virüs olabilir.
Hocam peki HDD ve SSD dahil donanımları değiştirince, Anakart durduğu sürece sorun yaratmaz mı diyorsunuz yani?

Çoğunlukla evet, anakart aynı kaldığı sürece kalır. 3 kullanım.

Ancak LTT'nin videosundaki gibi, bazen gıcıklık yapıp Lisans yok olabiliyor.
Aslında bazen değil, Windows bilgisayarı Microsoft'a anakart modeliyle kaydediyor diye biliyorum, fakat işlemci değiştirip bunu yaşıyanlarda var öyle olduğunda lisans geçersiz bilgisayar tarafından kullanılıyormuş gibi gözüküyor.

Geri
Yukarı