Korsan Yazılım Kullanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Devil May Cry

Hectopat
Bütün programların ücretsiz alternatifleri mevcut. Artık Adobe bile CS2 Sürümünü ücretsiz sunuyor. Merak ediyorum kullanan arkadaşlar neden kullanıyorlar hala?

Ben CS6 deneme sürümü kullanıyorum biterse bulunur bir çaresi.

Herhangi bir gelir kaynağımız yok harçlığımız dışında. Daha çocuğuz. Anaya abaya durumu açıklasan kaç yazar gereksiz diyorlar... Eh bir noktada haklılar o kadar şeye para veriyorlar hele oyun kelimesi çıktığı an bitmiyor verdikleri demeçler. bir bakıma mecburuz abicim kimse bahane ediyorsun felan demesin. Elden geldiğince alıyorum ama ben orjinal yazılım kullanıcam diye sokakta aç mı kalayım? Veriyosun parayı oyuna bayıldım 60-100 TL'yi, yarın bir gün dışarı çıkalım diyosun ee para yok, babadan istemeye yüzde yok yemişsin hepsini tek seferde. Korsancıları savunduğum yok hemen ateşe tutmayın. Ama ülke şartları bunu gerektiriyor kimse kusura bakmasın... Herkesin imkanı bir değil...

Herhangi bir gelir kaynağımız yok harçlığımız dışında. Daha çocuğuz. Anaya abaya durumu açıklasan kaç yazar gereksiz diyorlar... Eh bir noktada haklılar o kadar şeye para veriyorlar hele oyun kelimesi çıktığı an bitmiyor verdikleri demeçler. bir bakıma mecburuz abicim kimse bahane ediyorsun felan demesin. Elden geldiğince alıyorum ama ben orjinal yazılım kullanıcam diye sokakta aç mı kalayım? Veriyosun parayı oyuna bayıldım 60-100 TL'yi, yarın bir gün dışarı çıkalım diyosun ee para yok, babadan istemeye yüzde yok yemişsin hepsini tek seferde. Korsancıları savunduğum yok hemen ateşe tutmayın. Ama ülke şartları bunu gerektiriyor kimse kusura bakmasın... Herkesin imkanı bir değil...

Amerika'da o yüzden internetten alışveriş var. KDV yok.

Ama indirimleri takip edersek iyi olur.

Benim bir tanıdığım var GTA IV 5$'a düşmüştü. Ona mı para vereceğim dedi. İmkanı da var ama.

Mesela ben orijinal almaya özen gösteriyorum ama alamadığım zaman korsan indiriyorum imkanım olduğunda direk onun orijinalini alıyorum.

Arkadaşlar oyunları kampanyaları takip ederek dijital olarak satın alırsanız çok makul fiyatlara korsan fiyatına orjinal oyun alabilirsiniz
Yazılımlara gelirsek alternatifleri mevcut bu yüzden kimse zorundayım ülke şartları böyle demesin evet doğruluk payınız var ülkemizde kutulu oyunların fiyatları hatta herşeyin fiyatı yurt dışı ile kıyaslandığında aşırı pahalı ve gelir düzeyi yine yurt dışı ile kıyaslandığında düşük.
Ama bu sizi korsan kullanmaya itmez çünkü piyasada o kadar çok ücretsiz yazılım ve free to play oyun var ki korsancılara verdiğiniz parayı orjinal oyuna vermeniz daha mantıklıdır.

Kusura bakmayın da her 2-3 seneye değişen bir işletim sistemini (Windows) 530 TL'ye almaktansa insanlar korsanını tercih edebiliyorlar. Hatta onun yerine gidip Windows 8'li tablet alabilirler. Tamam, belki bendeki orijinal çünkü 30 TL'ye Microsoft'un indirimiyle almıştım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı