Korsan oyuna karşı olup yazılımları korsan kullanmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kusura bakmasınlar'da Amerika'da 15 dolar olup Türkiye'de 85 TL olan oyunu ben alamam alanların yarısından çoğu babalarının parasıyla alıyordu zaten 5 TL okul harçlığım var onuda oyuna mı vereyim ? .

Kesinlikle bu mantıkla hayatınıza nasıl devam edebiliyorsunuz anlayamıyorum.
Milyon dolarlık bütçeler ayrılıp senelerce başında yüzlerce kişinin çalıştığı ve tamamen emek verilerek yapılan oyunu siz gidip ücretsiz alırsanız kusura bakmayın da hak yemekten ve emek hırsızlığından başka bir şey yapmış olmazsınız.
Temel ihtiyaçlar karşılanmalıdır demişsiniz, tamam siz gidip başkasının emek vererek yaptığı evin kapısını kırın ve bedava'ya yaşayın. Nasıl olsa temel ihtiyaç öyle değil mi?

O zaman oynamayacaksınız, bu kadar basit. Kimse size şu oyunu oynamak zorundasın demiyor.
Ama oynamak istiyor haksızda değil oyun senin keyfini çıkarman için var. Amerika'da yeni çıkan oyunlar 60 Dolar iken bizde en az 300 civarına satılıyor, Amerikalı bir çocuk günlük 10 Dolar harçlık alıyor 6 günde alabiliyor en yeni oyunu bizde ise günde 10 TL 1 Ayda anca alabiliyor eğer çok pahalıysa korsan oynayabilir o kadar pahalı oyunlara para vermem.

Cok pahali o sebeple korsan oynuyorum demek, konser bileti cok pahaliydi ben de çaldım demek ile ayni sey. Oyun yiyecek degil, icecek degil. Oynamazsan olmezsin. Ayrica bekledikce fiyati azalan bir eglence turu oyun. 1 sene sonra oyna, yari fiyatina satin al. Hakkin olsun.

Denemek icin yapiyorum da gecersiz bahane, oyunu begenmeyince iade edebiliyorsun belirli bir sure icinde Steam'de.

O yuzden hic bos yere magdur edebiyati yapmayin. Yok biz fakiriz, onlar kolay elde ediyor biz zor elde ediyoruz vs gibi. Arabayi da cok zor elde ediyoruz, 3 kati para veriyoruz araba almak icin; kim gidip caliyor?

Kaçak elektrik kullanıp insanlarım emeklerini sömürenler bile sizden daha haklılar/ahlaklilar. Adam çalmazsa karanlıkta kalıyor en azindan.

Son düzenleme:
Kimse oyun ücretlerini bahane ederek yaptığı hatayı temize çıkarmaya çalışmasın. Beklersiniz, indirime girdiği zaman alırsınız.

Sonuçta oyun oynamak lüks tüketime giriyor. Lüks tüketim de hayatınızı sürdürebilmeniz için gerekli bir unsur değil. Olsa da olur, olmasa da olur.

Kardeşim para veren versin banane. Ben korsan kullanmaya hep devam edeceğim.

Ama oynamak istiyor haksızda değil oyun senin keyfini çıkarman için var. Amerika'da yeni çıkan oyunlar 60 Dolar iken bizde en az 300 civarına satılıyor, Amerikalı bir çocuk günlük 10 Dolar harçlık alıyor 6 günde alabiliyor en yeni oyunu bizde ise günde 10 TL 1 Ayda anca alabiliyor eğer çok pahalıysa korsan oynayabilir o kadar pahalı oyunlara para vermem.

Yediğiniz ekmeğe kadar her şeyi satın almayı bırakın. Ne de olsa Amerika'da daha ucuz değil mi?
Bu bahaneler ile kendinizi asla avutamazsınız. Korsan oyun her zaman suçtur.
Kimse oyun ücretlerini bahane ederek yaptığı hatayı temize çıkarmaya çalışmasın. Beklersiniz, indirime girdiği zaman alırsınız.

Sonuçta oyun oynamak lüks tüketime giriyor. Lüks tüketim de hayatınızı sürdürebilmeniz için gerekli bir unsur değil. Olsa da olur, olmasa da olur.
Kesinlikle katılıyorum.

Canım istedi evini soymaya geliyorum.(!) İzin verir misin?
Hayır. Siz olayı baya memleket meselesi etmişsiniz, ben bunun çok üstünde durulmamasından yanayım onu söylemeye çalışıyorum. Eğer oyun indiren arkadaşların suç işlediğini düşünüyorsanız, SS alabilirsiniz ve mahkemeye verebilirsiniz. Ne diyeyim. :D

400 liraya Windows lisansı satın alan arkadaşın 20 liraya OEM key satın alan arkadaşlara ben aptal mıyım diye sorması da ayrı bir trajikomik durum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı