Korsan yazılım tartışma konularının her seferinde kavgaya dönüşmesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gerçi pişkin pişkin konuşmaya devam ediyorlar, utanma da kalmadı artık millette. Eskiden birine hırsız diyecektiniz...

Geçmişte "hırsız" dendiği için hiç suçu olmasa bile yaşadığı mahalleyi hatta şehri değiştirenler olurdu. Şimdi ise hırsız = açıkgözlü olarak algılanıyor, hırsızlığı gömenlere de enayi deniliyor.

Kullandığına kılıf uydurarak yaptığı hırsızlığı savunmaya dökenler de linç yemeye hazır olsun. Vicdanlarını rahat ettirmek için bu yola başvuruyorlar, daha da sızlatıyoruz vicdanlarını. :D

Vicdanları sızlamıyor ama bu konularda birilerini ağır linç edip hiç yaptırıma uğramamak çok keyifli oluyor. Git başka bir konuda birisine "hırsız" de bak moderatörler toplanıp üstünde neleri deniyorlar gör. Bu tür konularda birine "hırsız" diyorsun üstüne destek bile görüyorsun. Karşıdaki de bundan dolayı daha da deliriyor. Çok keyifli. :D

Bu konuyu açan kişiler ne olacağını bildikleri halde hala korsan kullanmakla alakalı konu açıyorlar. Bence sosyalde artık bu korsan konularının yasaklanması gerek. Zaten tonlarca konu var korsanla ilgili.

Açıkçası bu durum şundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. Korsan kullanan oyun para mı verilir diyor, korsan kullanmayanin bu durum zoruna gidiyor ve yok efendim git o zaman araba çal gibi konudan alakasız şeyler söylemeye başlıyor.

Korsan kullanmanın bir mantıklı açıklaması olduğunu, kullanan kişilerle de tartışmayı düşünmüyorum.

Şimdi şöyle bir olay var alım gücünün belli olduğu güzelim ülkemizde (!) ben korsan kullananlara kizmam kizamam. Ben şahsen korsan kullandığım şeyler var. Orjinal aldığım şeyler de var. Parası yoksa durumu el vermiyorsa satın almaya korsanı indirsin paşa gibi alsın hevesini. Benim bakış açım budur. Ha komünistlik seviyesinde eşitlik olarak bakıyorum ben olaya. Crackerlar'da modern RobinHood'lar. Kapitalist düzeni bozuyorlar. Her şekilde de vicdanım rahat. İster hırsız deyin ister başka bir şey ister linç edin. Yorumlarınız ne kadar umrumda ? Veya diğerlerinin umrumda. Herşey konuşarak hallolsaydi dünya böyle olmazdi zaten. Bu kadar kasmayın olayi. Online oyun hariç para verip aldığım oyun yok denecek kadar az. Allah'tan artık bedava oyun veya indirim olayları olmaya başladı orjinale erişmek daha kolay eskiye nazaran.

E fakirin suçu ne kardeşim, her oyuna 150 TL vermek zorunda mıyız, ekonomi zaten berbat bi'de oyuna para mı gidecek?
Kimse kusura bakmasın ama 1700 TL'lik bilgisayarda 150 TL'ye oyun falan alamam, burada oyun üreticisin zararına hiç bir şey yok, korsan olmasaydı ben zaten o oyuna para vermiyecektim.
İnsanların şunu anlamamasını anlayamıyorum. Almayacaksın o zaman kardeşim. Sen paran yetmiyor diye bakkaldan marketten bir şey çalıyor musun? Aynı şey değil mi? Sırf sanal bir şey diye başkasının hakkına girmediğini mi sanıyorsun? Neyse yine tartışma konusu açılmasın diye fazla atarlanmayayım. Bende istemem sonuçta ama yine böyle bir yorum görünce dayanamadım.

Trafikte emniyet seridini kullanan tiplerin kendini cok akilli sanmasi ile benzer durum iste. Illegal bir is yapiyor ama kendini cok uyanik zannediyor.

Bunun fakirlikle alakasi yok. Oyun 1 TL olsa verecek. 10TL olsa belki yine verecek. Ama 100TL olunca korsana yoneliyor. Yani kisinin ahlaki limitini kac TL ile belirledigine bakiyor olay. ( Ne oldugunu anladik, fiyatta anlasmaya calisiyoruz )

Surekli tartisma cikmasinin sebebi de korsan kullanan kitlenin "Evet yaptigim ahlaksizlik ve bunu yapmaya devam edecegim" diyebilecek delikanlilikta olmamasi.

"Paramiz yok ne yapalim" , "Ekonomi soyle boyle" , "Kapitalist duzen" diye tiri viri sebeplerin arkasina saklanip yaptiklarini masumlastiriyorlar yalnizca, bu da uzaktan bakinca gayet eglenceli aslinda : )

Bu konuda olacağı gibi benim 2-3 gün önce açtığım konuda da aynısı oldu.

Son noktayı koyuyorum. Arkadaşlar korsan kullanan insanların korsan yazılım kullanmaları sizi hiç ilgilendirmez, sizi etkileyen bir şey olmadığı için saçma sapan, gereksiz duyar bekçiliği yapmayın! At gözlüklerinizi çıkarında ülkede neler oluyor bi' bakın, biraz araştırın.

Son noktayı koyuyorum. Arkadaşlar korsan kullanan insanların korsan yazılım kullanmaları sizi hiç ilgilendirmez, sizi etkileyen bir şey olmadığı için saçma sapan, gereksiz duyar bekçiliği yapmayın! At gözlüklerini çıkarında ülkede neler oluyor, biraz araştırın.
Ben sadece onlara yanlış yaptıklarını söylüyorum. Benim önerimi dikkate alıp almayacaklarına kendileri karar veriyor. Yine aksi bir cevap verirse bir daha yanıt yazmam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı