Korsan Yazılım ve Oyun Kullanıyor musunuz?

Eskiden kullanıyordum, artık kullanmıyorum. Elimden geldiğince ücretsiz alternatiflere yönelmeye çalışıyorum. Eğer cidden bütçe yoksa korsan kullanılabilir bence. Ama "oyuna para mı verilir yea" kafasında kişilere kıl oluyorum.

Bu soruyu bana "korsan olmayan yazılım ve oyun kullanıyor musun?" diye sorabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Böyle bir konu açmak yasak mı bilmiyorum ama elbette geliştiriciye hakkını verme taraftarıyım fakat Türkiye'de yaşıyoruz. Yurtdışında hayvani stüdyolarda yapılan 300-400TL'lik yazılımları veya yapımcının korsan oynamaya izin vermesine ve her yerde rahatlıkla bulunabilir olmasına rağmen dünyanın en çok satan oyununu herkes mi orijinal kullanıyor merak ediyorum.
Forumun korsana destek vermediğini biliyorum sadece forumdakilere sormak istedim.

Evet.

Adobe CS6, Vegas 17, Office 13 gibi saçma fiyatlara satılan yazılımlar ve dijital markette bulunamayan oyunları korsan olarak kullanıyorum. İstediğim oyuna param yetmiyorsa oynamam. Çıkışının üzerinden 1-2 yıl geçmesini beklerim ve indirimlerde GOTY sürümünü satın alırım. En temizi.

Yıllarca windowsu bile kaçak kullandık. Windows bunu bilmiyor mu? Onlar da biliyor ama kimse mac'e, linuxa geçmesin diye ses etmiyorlar. AV kullanın, mecbur kalırsanız güvendiğiniz sitelerden crack indirin.

Bu soruyu bana "korsan olmayan yazılım ve oyun kullanıyor musun?" diye sorabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Aynen böyle devam hocam, doğru yoldasınız bende buraya müzik bırakıyorum
Buraya torrent geçmişimi atsam destan çıkar.

Geri
Yukarı