Kripto para nasıl kazanılır?

1 GB ekran kartını küreğin ucuna bağlayıp geceleri mezar soygunculuğu yapıyorsa belki.
Hayır bir de işlemciyle yapmış. MIT'nin süper bilgisayarlarını çalmış herhalde.
Türkiye'de elektriğin kW fiyatı 47 kuruş. Zamlı tarifeyle birlikte olan fiyat. Yani 10 TL'den hesap etsek yaklaşık 25 kW harcaması lazım bu da imkansız.
1 kW/h'ten 24 saatte 24-25 kW civarı demek istedim. Güç tanımları saat üzerinden hesaplanıyor.

Hayır bir de işlemciyle yapmış. MIT'nin süper bilgisayarlarını çalmış herhalde.

Bu kesin piramit şemasıdır buraya yazıyorum. Bir ara HDD'yi kiralayarak para kazanma yöntemi diye bir olay vardı iyi silkelemişlerdi milleti. Bunda da kesin diyorlardır "sen sistemi bizimkine bağlıyorsun, 1000 arkadaşını da havuza davet ediyorsun parayı yatırıyoruz".

Bu kesin piramit şemasıdır buraya yazıyorum. Bir ara HDD'yi kiralayarak para kazanma yöntemi diye bir olay vardı iyi silkelemişlerdi milleti. Bunda da kesin diyorlardır "sen sistemi bizimkine bağlıyorsun, 1000 arkadaşını da havuza davet ediyorsun parayı yatırıyoruz".
Aslında milleti silkelemediler. Millet çok fazla yatırım yaptı. Acayip uçuk fiyatlarda getiriler görünce herkes girdi işin içine. Haliyle zorluk arttı ve gelirler çok çok çok ama çok düştü. Chia farming patlamadan 1-2 ay önce HDD alıp resmi pool beklemeden çin pooluna girip kazım yapanlar iyi kazandı.
Hocam 1660S ile çok bir şey kazanamazsınız Max 10 15 lira o da zaten elektrik faturasıyla sıfırlanır :D Artı olarak karttaki çipset eskimeye başlar ve performans düşüklüğü başlar. 15-20 liraya değmez.
Bir yanlış bilgilendirme daha...

Aslında milleti silkelemediler. Millet çok fazla yatırım yaptı. Acayip uçuk fiyatlarda getiriler görünce herkes girdi işin içine. Haliyle zorluk arttı ve gelirler çok çok çok ama çok düştü. Chia farming patlamadan 1-2 ay önce HDD alıp resmi pool beklemeden çin pooluna girip kazım yapanlar iyi kazandı.
Kastettiği şey o değil yalnız.

Geri
Yukarı